SK Kosmonosy "B"DBSK
1:2(0:0)
ne 31. 3. 2024 16:30 @ Kosmonosy, 1.A třída sk. B muži, 20. kolo

"A" - 20. kolo - 29.03.2024 - SK Kosmonosy "B" - DBSK 1:2 (0:0)

Po domácím zápase s Luštěnicemi, nás ve sváteční pátek čekalo další okresní derby, tentokráte s rezervou Kosmonos, kterou jako trenér vede náš hráč, Honza Keszeg.

SK KOSMONOSY „B“ - DBSK 1:2 (0:0)

Branky: 70‘ Vít Žďánsky - 60‘, 69‘ Radek Tomíček

DBSK: Ondřej Klíma – Petr Ježek, František Klíma, Miroslav Horák (82‘ Aleš Pavliš) – Tomáš Šolc, Michal Horák (K), Zdeněk Bělík, Jakub Kasal (21‘ Lukáš Zvěřina – 75‘ Matěj Falta) – Jan Boček, Radek Tomíček, Milan Merva

Na střídání: Ondřej Svoboda, Serhii Radčuk

Kosmonosy: Vojtěch Klíma – Tomáš Straka (9‘ Jakub Motyčka), Ondřej Zeman, Jan Žižka, Adam Fořt (75‘ Tomáš Bělský), Daniel Hradec, Patrik Kraus (K) (71‘ Vojtěch Zajíček), Vít Žďánský (81‘ Jakub Stacha), Taras Hutsalyuk (88‘ Yehor Dadiveren), Jakub Havlas, Elias Trajkovski

Na střídání: Martin Diviš (B)

Mladý běhavý tým si vytvořil hned první šanci utkání, ale v 10. minutě střela směřovala mimo naši branku. Hned vzápětí střílel Honza Boček, po teči jsme zahrávali rohový kop, kdy po jeho rozehrání zblokovala obrana domácích střelu Michala Horáka. Ve 26. minutě střílel Lukáš Zvěřina, ale pozorný Vojtěch Klíma v brance Kosmonos míč vyrazil. Další rychlý útok domácích vyšel naprázdno ve 29. minutě. Po šancích na obou stranách se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli jsme si na začátku vytvořili šanci v podobě dobrého centru Michala Horáka do pokutového území, ale do náběhu se nikdo neodvážil. V 52. minutě letěl centr domácích před naši branku a naštěstí následná střela šla nad. Otevření skóre zařídil Radek Tomíček v 60. minutě, po nahrávce do ulice od Zdeňka Bělíka 0:1. Našemu druhému gólu v 69. minutě předcházela dlouhá nahrávka Michala Horáka na Milana Mervu, s lehkou tečí Radka Tomíčka, po které přišla Milanova střela z úhlu na branku a vyražení míče Vojtěchem Klímou na roh. Zahrávání rohu se ujal Zdeněk Bělík a Radek Tomíček hlavou zvýšil na 0:2. Domácí se nevzdávali a za 11 minut snížil, taktéž po rohu, Vít Žďánský 1:2. Vzápětí pálil těsně vedle Radek Tomíček po sklepnutí Honzi Bočka. V 74. minutě vychytal Honzu Bočka po nahrávce Zdeňka Bělíka Vojta Klíma. Další šanci domácích zneškodnil v 86. minutě Ondra Klíma. O poslední střelu zápasu, která směřovala těsně nad brankovou konstrukci domácího gólmana, se postaral Zdeněk Bělík. Na skvěle připraveném hřišti, proti mladému a běhavému týmu a za podpory našich fanoušků, jsme trpělivou hrou získali tři body.

V sobotu 6.4. přivítáme SK Polaban Nymburk, výkop utkání je v 16:30.