ne 31. 3. 2024 13:30 @ Klášter, III. třída muži, 18. kolo

"B" - 18. kolo - 31.03.2024 - SK Klášter nad Jizerou - DBSK "B" 4:4 (3:3)

Sk Klášter nad Jizerou – DBSK B 4:4

Střelci: 12.Merva, 25.vlastní, 40. vlastní, 54. Svoboda O.

Sestava: Pilař (Macek) – Skalický, Hrdý, Havel, Zvěřina – Novák T., Vynikal, Merva J. (K), Verecký – Bartko, Šolc

Náhradníci: Svoboda O. (46), Svoboda J. (46), Macek (46), Šouta (60)

Druhé utkání jarní sezony odehrála naše rezerva na půdě Kláštera, který v prvním kole utrpěl těžký debakl na půdě vedoucí Čisté. Domácí chtěli v prvním domácím zápase odčinit nepovedený zápas a hlavně vstřelit první branku na jaře, což byl koneckonců i náš problém. To, že se to lépe povedlo na začátku domácím, způsobila nešťastná ruka Petra Vynikala, hned v první minutě zápasu. Ačkoli si na pokutový kop Ondra Pilař sáhnul, nestačil ránu vytěsnit nad břevno.

Mimo této situace jsme však měli více ze hry my, na malém ale kvalitně připraveném hřišti jsme se dostávali více do šancí, hlavně díky precizně zahrávaným rohovým kopům Petra Vynikala. Jeden z těchto rohů využil kapitán Jan Merva a srovnal na 1:1. O pět minut později bylo ještě veseleji, když svou individuální akci dotáhl Dominik Bartko a jeho prudkou přihrávku před branku si srazila obrana domácích do sítě. V tuto chvíli jsme jednoznačně byli na hřišti lepším týmem a snažili jsme se naši převahu přetavit i v branky. Naneštěstí se stal přesný opak, kdy špatně zahraný offside systém prolomili domácí a srovnali na 2:2. O 4 minuty později bylo ještě hůř, kdy jsme nezachytili náběh na roh a domácí šli rázem do vedení, nutno říct, že to bylo jen naším polevením před koncem poločasu. Naštěstí jsme měli na hřišti Vynikala a Mervu, jejichž další spolupráce po rohu vyústila ve vyrovnání a k hokejovému výsledku první půle, 3:3.

Do druhého poločasu jsme vystřídali kraje zálohy, do hry se dostali oba kluci Svobodovy a do brány poprvé v mistrovském utkání nastoupil Lukáš „Onana“ Macek. V 54. minutě nejdříve trefil Petr Vynikal tyč, následná dorážka nikam nevedla. Při pokračující akci se dostal míč na nohu Ondry Svobody, hrajícího netradičně na kraji zálohy, a Ondra nás svou první trefou v Béčku dostal opět do vedení, tentokráte 4:3 z našeho pohledu. Zápas jsme kontrolovali a vzadu s jistým Mackem jsme hlídali náběhy domácích za obranu. Ovšem ke konci utkání začala být znát únava, na hřiště se ještě dostal Šouta, ale dopředu jsme celkově ztráceli zbytečně balony a to se nám bohužel vymstilo v samotném závěru. Po sérii rohů domácích trefil náš brankář místo balonu hlavu domácího útočníka a kopala se již druhá penalta. Domácí Hora vsítil všechny 4 branky Kláštera a nakonec došlo na dělbu bodů za výsledek 4:4.

Co se nám jako týmu skutečně velmi nepozdává a říkáme si, jestli je to ještě v 21.století možné, byly rasistické pokřiky na našeho brankáře v průběhu druhého poločasu. Náš tým tuto skutečnost formou vedoucího nechal napsat i do zápisu a doufáme, že se tyto věci již nikde nebudou opakovat. Je to nedůstojné k hráčům i fotbalu samotnému.