ne 7. 4. 2024 16:30 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 19. kolo

"B" - 19. kolo - 07.04.2024 - DBSK "B" - SK Ledce 2:0 (1:0)

.

DBSK B – SK Ledce 2:0 (11. a 54. Dorotík)

Sestava: Pilař (46.Macek) – Bíšek, Novák M., Hrdý, Kynčl – Šolc, Vynikal, Šouta, Zvěřina – Bartko, Dorotík

Náhradníci: Svoboda O. (46), Merva J. (55), Merva L. (65), Stránský (70)

Druhé domácí utkání jarní sezony našeho béčka se odehrálo za krásného nedělního odpoledne před velice slušnou diváckou návštěvou a bylo tedy jen na našich hráčích, odčinit první domácí prohru a taky nepříliš vydařené venkovní utkání na Klášteře. Soupeřem nám byl tým SK Ledce, všichni jsme plni očekávání doufali, že konečně prolomíme střeleckou smůlu a sebereme poprvé na jaře všechny tři body.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, měli jasnou převahu a dokonce šli i brzy do vedení, kdy po krásné akci Šolce proměnil svou šanci nadvakrát, snad konečně obrozený střelec, Honza Dorotík. Nicméně na dlouho byla tato branka jedinou, ne že bychom neměli šance, ale celý poločas jsme dohráli v duchu neproměňování šancí, a když už se něco povedlo, tak po rohu Šolce hlavičkoval Petr Vynikal jen do břevna, avšak akce to byla nádherná. Místo toho, abychom pohodlně vedli 3:0, strachovali jsme se v závěru poločasu o vyrovnání. To nakonec nepřišlo, do druhé půle jsme vstoupili stejně jako do té první, kdy nádhernou přihrávku ze beky nasměřoval náš 16-ti letý talent Přema Kynčl a našel přesně Honzu Dorotíka, který se nemýlil a celý náš tým uklidnil.

Do konce utkání jsme pokračovali ve spalování šancí, dvakrát byli naši hráči sami na malém vápně, konkrétně Lukáš Merva a Dominik Bartko, ovšem ani jeden z nich nedokázal uklidit míč do sítě a jelikož naši oba brankáři podali spolehlivý výkon, bereme tři body za domácí výhru 2:0.

V dalším kole jedeme v neděli 14.4. na hřiště aktuálně posledního Mukařova, nicméně v minulé sezoně jsme na malém hřišti s urputným soupeřem prohráli a tak jim máme co vracet. Výkop je v 13:30.