ne 14. 4. 2024 13:30 @ Borovice, III. třída muži, 20. kolo

"B" - 20. kolo - 14.04.2024 - FC Mukařov - DBSK "B" 0:2 (0:1)

.

FC Mukařov – DBSK B 0:2 (36. Horák Miroslav, 78. Kasal Jakub)

Sestava: Stránský – Svoboda J., Hrdý, Zehnal (K), Horák Miroslav – Šolc, Havel (46. Kynčl), Vynikal, Merva J. (46. Svoboda O.), - Dorotík, Merva L. (46. Kasal)

Náhradníci: Svoboda O. (46), Kasal (46), Kynčl (46)

Tentokrát jsme zajížděli na venkovní utkání na půdu posledního celku tabulky, FC Mukařov. Náš tým před utkáním napočítal 11 omluvenek, z pracovních a převážně zdravotních důvodů. A tak se stalo, že na rozcvičku před zápasem nás vyběhlo přesně deset do pole (včetně hrajícího trenéra), a svůj návrat mezi tyče, kvůli zranění Pilaře, oslavil Michal Stránský.

Malé hřiště v Mukařově nedává moc prostoru pro tvorbu a výstavbu hry a navíc domácí mají svou celou hru postavenou jednoduše na dlouhých nákopech a prodlužování balonu na rozeběhnuté útočníky. Stoperská dvojice ve složení Hrdý Zehnal však po většinu první poločasu dokázala tyto míče, ve spolupráci s výborně hrajícími středními záložníky Vynikalem a Havlem eliminovat, a když už něco propadlo, byl za nimi pozorný Stránský. Půlku prvního poločasu jsme tahali za kratší konec, než jsme si zvykli na hru domácích. Poté začal pomalu úřadovat naše levá strana, kdy Šolc s Horákem začali zatápět domácím. Vepředu s neúnavným Dorotíkem jsme začali pomalu rozbourávat obranu domácích. Po sérii rohů se nakonec před poločasem prosadil po odraženém míči Míra Horák a do kabin jsme šli s vedením 1:0.

Druhá půle byla už jednoznačně naší záležitostí, a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme druhou uklidňující branku. Na hřiště se dostali náhradníci, kteří dorazili těsně po začátku utkání, kvůli svým dalším povinnostem v klubu, a tak se do hry dostal Kuba Kasal a dva dorostenci, Ondra Svoboda a Přema Kynčl.

Je již koloritem, že v našich reportech se vždy zmiňuje naše velké trápení, čímž je jednoznačně a stále chabá koncovka a proměňování šancí, domácí jsme jasně přestříleli, vypracovali si mnoho příležitostí, Dorotík, Horák, Kasal, Merva, ale vždy byl proti buď, terén, nebo domácí (mimochodem velmi dobře chytající) brankář Bíbrlík. Všem se nám ulevilo, kdy Dorotíka fauloval v 65. minutě domácí obránce a kopali jsme penaltu. K té se postavil sám faulovaný a poslal balón neomylně do pole. Klid na naše kopačky vnesl až 15 minut před koncem Kuba Kasal, který prošel přes dva obránce, udělal kličku i brankáři a zvýšil naše vedení na 2:0. Zraněného Hrdého zastoupil na posledních 10 minut v závěru na stoperu Havel, ale naše obranná čtveřice si pohlídala pokus o závěrečný tlak domácích a tak jsme získali podruhé za sebou plný počet bodů a již druhý zápas za sebou jsme neinkasovali.

Naše béčko momentálně okupuje 6 pozici, se čtyřbodovou ztrátou na třetí Židněves i druhé Předměřice, které budou naším soupeřem v příštím kole na domácím hřišti, čeká nás náročně utkání s velmi dobře hrajícím soupeřem, utkání má výkop v neděli 21.4. v 17:00 a zveme všechny domácí fanoušky, aby nás přišli podpořit na cestě za dalším ziskem tří bodů.