ne 24. 3. 2024 15:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 17. kolo

"B" - 17. kolo - 24.03.2024 - DBSK - TJ Sokol Struhy 0:1 (0:0)

.

DBSK B – TJ Sokol Struhy 0:1

Sestava: Pilař – Svoboda O., Novák M., Kubeček, Svoboda O. – Novák T., Vynikal, Havel, Zvěřina – Merva L., Šolc

Náhradníci: Dorotík (46), Verecký (46), Šouta (46), Merva J. (65), Bartko (46), Macek (65),Ort P. (46)

Po dlouhé a kvalitní zimní přípravě čekalo naši „Benfiku“ první ostré mistrovské utkání. Na domácím hřišti jsme plni očekávání přivítali předposlední tým tabulky, TJ Sokol Struhy. Nejeden z hráčů si určitě řekl, že lehčího soupeře jsme si pro začátek přát nemohli. Začátek utkání a vlastně celý první poločas ani nenasvědčoval tomu, že by to mělo být jinak, naše územní převaha a vytváření brankových příležitostí běželo jako po másle, jenže u toho to, bohužel také skončilo. Brankové příležitosti měl Merva, Matouš Novák, jeho jmenovec Tomáš nebo Jakub Šolc, ovšem žádná se neujala. Soupeř se prakticky celý první poločas nedostal za půlku. Střeleckou nemohoucnost jsme si k naší smůle z přípravy přenesli i do prvního „mistráku“ a tak místo pohodlného vedení se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhé půle jsme pustili na hřiště pět nových hráčů, s cílem oživit hru dopředu a utkání zlomit v náš prospěch, avšak kombinace ve spojení s kvalitou práce s balónem nám byla velkou překážkou. Do slibných šancí jsme se dostávali už daleko méně a když už nějaká přišla, nezvolili naši hráči dobré řešení. A tak udeřil soupeř, který krásnou střelou překonal jinak spolehlivě chytajícího Ondru Pilaře. Závěrečný tlak a boj alespoň o bod nepřinesl žádné ovoce a tak jsme bohužel vstoupili do jara stejně jako před rokem, kdy jsme opět stejnému soupeř podlehli na domácím hřišti.

Naši hráči musí zabrat úplně na všech postech, vázla nám mezihra, a když už nám něco vyšlo, nedokázali jsme své šance proměnit. Už od posledních zápasů přípravy se začíná ukazovat, jak nám strašně moc bude chybět Boško (15 branek a 10 asistancí) z podzimu, který odešel do Bakova. Najít nového střelce se zatím nedaří, což je způsobeno i tristní docházkou na tréninky, nejspíš s myšlenkou, že to půjde samo i bez nich.

Na nápravu nemáme moc času, v dalším týdnu zajíždíme na půdu Kláštera, který v prvním kole schytal nadílku (0:9) na hřišti, za postupem směřující, Čisté, a bude se chtít před svými diváky určitě ukázat v lepším světle. Utkání hrajeme v neděli 31.3. od 13:30 a budeme rádi, když nás naši fanoušci přijedou podpořit.