ne 10. 3. 2024 10:00 @ Jičín, Přátelské utkání

"B" - Přátelák - 10.03.2024 - DBSK "B" - FK Krnsko 3:1 (2:0)

.

DBSK B – FK Krnsko 3:1 (2:0)

Střelci: 30. Merva Lukáš, 36. Dorotík, 55. Merva Lukáš

Sestava 1. poločas: Pilař (Macek) – Novák M., Klíma, Hrdý, Svoboda J. – Havel, Kubeček, Verecký, Zvěřina – Merva L., Dorotík

V průběhu prostřídávali: Merva J., Šolc J., Šimek O., Šouta, Bartko

Jen 14 dní nás čeká do začátku nové sezony a tak se o příprava blíží ke konci. Soupeřem nám tentokrát byl pátý tým Okresního přeboru, FK Krnsko. Posíleni o Frantu Klímu a celkově dobře fungující obranu doplněnou o Hrdého, Nováka a Kubu Svobodu, jsme vzadu postavili pevnou zeď, která byla ještě podpořena výkonem Pilaře v první půli. Jelikož máme na postu brankáře, po zranění Orta a nečinnosti Stránského, díru, rozhodli jsme se vyzkoušet v brance srdcaře a hecíře Lukáše „Didu“ Macka, který dostal prostor na celý druhý poločas.

Utkání bylo z naší strany o 100% lepší než v minulém týdnu proti Čejeticím, jen za první poločas jsme mohli vézt rozdílem minimálně pěti branek, avšak ujali sem jen dvě šance, kdy se nejdříve trefil ve formě hrající Lukáš Merva a poté i Honza Dorotík z rohu.

Do druhé půle jsme pustili na hřiště všechny ostatní hráče, tempo ani kvalita hry nijak neopadla, jedinou slabší chvilku obrany potrestal sice soupeř, ale naše vedení o dvě branky nám vrátil typickým „bodlem, náš kapitán. Jelikož Kuba Šolc ani Petr Verecký své šance neproměnili, skončilo utkání naším vítězstvím v poměru 3:1.

V zápase jsme byli jasně lepší, měli jsme více šancí a zaslouženě jsme dosáhli na vítězství. Jak bude vypadat generálka na soutěž se ještě ladí, nicméně jisté je to, že ji odehrajeme v neděli 17.3., jen čas a místo bude upřesněn dle dostupnosti hřiště s přírodní trávou v Dobrovici.