ne 17. 3. 2024 14:00 @ Dobrovice, Přátelské utkání

"B" - Přátelák - 17.03.2024 - FK Dobrovice "B" - DBSK "B" 5:1

.

FK Dobrovice "B" - DBSK "B" 5:1 (4:0)

Střelci: 70. Novák

Sestava 1. poločas: Stránský (Pilař) – Svoboda O., Holub, Hrdý, Svoboda J. – Macek, Šouta, Šolc, Ort P., – Merva L., Dorotík

V druhém poločase střídali: Vynikal, Merva J., Novák T., Šimek O., Bartko

Generálku jsme odehráli poprvé v sezoně na přírodní trávě na půdě ambiciozního týmu 4.třídy, FK Dobrovice B. Tým složený z odchovanců hrajících vyšší soutěže a podpořen na středu exligovým Petrem Cigánkem byl více než vyrovnaným soupeřem. Do utkání jsme ale vstoupili lépe my, prvních dvacet minut jsme měli více ze hry, ale rozjeli jsme až neskutečný festival neproměněných šancí, jen za první půlku mohl dvě branky vstřelit Dorotík a Lukáš Merva, další střely pochytal výborně chytající Král. Zatímco my jsme se trefit nemohli, soupeř nám v posledních 15-ti minutách dal obrovskou lekci z produktivity, kdy výborně hrající Cigánek připravil 3 ze 4 branek domácích a poločas tam skončil hrozivým skóre 4:0.

Do druhé půle jsme prostřídali, a jelikož i soupeři nejspíše začali docházet síly, bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Ale naše nemohoucnost vepředu byla do očí bijící. Tří nájezdy na branku, dorážky do odkryté branky nebo Dorotíkova penalta, to bylo 6 jasných gólových šancí, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř opět využil jednu šanci, kdy se po rohu trefil veterán David Miškovský. Kosmetickou úpravu z naší strany dal výsledku Tomáš Novák, který využil skvělé práce Kuby Šolce a po jeho přihrávce snížil na konečných 1:5 z našeho pohledu.

V utkání jsme určitě nebyli horší, diametrální rozdíl byla, jako už poněkolikáté, totální neschopnost vstřelit branku. Po odchodu Boška budeme v sezoně potřebovat rozmělnit brankovou zátěž mezi více hráčů, což se zatím jeví jako náš největší problém.

První mistrovské utkání odehrajeme v neděli 24.3. od 15:00, kdy v domácím prostředí přivítáme TJ SOKOL STRUHY.