SK Slovan PoděbradyDBSK
1:4
so 13. 8. 2022 11:15 @ Slovan Poděbrady, I.A třída skupina B, 2. kolo

"A" - 1. kolo - 13.08.2022 - SK Slovan Poděbrady - DBSK 1:4 (1:1)

Po výsledkově i herně úspěšné letní přípravě, áčko v sobotu dopoledne cestovalo do Poděbrad, do hezkého areálu v oboře, kde byl naplánovaný výkop prvního mistrovského utkání na 11:15.

SK SLOVAN PODĚBRADY - DBSK 1:4 (1:1)

Branky: 34‘ Lukáš Jiráň - 43‘, 67‘ Michal Pažout, 57‘ Tomáš Honc, 73‘ Zdeněk Bělík

Sestava DBSK: Martin Sýkora – Tomáš Šolc, František Klíma, Petr Ježek, Aleš Pavliš – Matěj Falta (85‘ Jakub Kasal), Michal Horák (K) – Tomáš Honc (85‘ David Boško), Zdeněk Bělík, Milan Merva (46‘ Jan Keszeg) – Michal Pažout (73‘ Jakub Šolc)

Náhradníci: Roman Gereg (B)

Poděbrady: Martin Hadvičák – Jan Borovička (K), Jan Sekera, Pavel Štěpánek, Natan Ber, Jan Bernard, Marek Švára, Pavel Mišák (60‘ Ondřej Znamínko), Tomáš Kanaval (60‘ Jindřich Hron), David Šťastný (66‘ Marek Lovětínský), Lukáš Jiráň (87‘ Matěj Halík)

Náhradníci: Vlastimil Černý, Stanislav Bulíř

Po výsledkově i herně úspěšné letní přípravě, jsme v sobotu dopoledne cestovali do Poděbrad, do hezkého areálu v oboře, kde byl naplánovaný výkop prvního mistrovského utkání na 11:15.

Hned od úvodu jsme začali aktivně, ve 2. minutě trefil dalekonosnou střelou tyč Zdeněk Bělík, v 6. minutě střela Michala Pažouta lízla břevno a v 8. minutě ve slibné šanci pálil nad Matěj Falta po nahrávce Michala Pažouta. V 17. minutě se do další šance dostal Matěj Falta po nahrávce Tomáše Šolce, ale gólman míč vyrazil na roh. Slovan se začal dostávat do hry, vysoko nás presoval a nutil k chybám v rozehrávce. Ve 34. minutě jsme faulovali před naším pokutovým územím, domácí rozehráli trestný kop na Lukáše Jiráně a jeho střela skončila v síti 1:0. Pressink zřejmě domácím sebral všechny síly a tak závěr první půle byl v naší režii, ve 38. minutě si ještě gólman Hadvičák poradil s tečovanou střelou Zdeňka Bělíka, ale ve 43. minutě už nestačil na přesnou střelu Michala Pažouta, který utekl po pravé straně, po hezké kombinační akci a nahrávce Zdeňka Bělíka 1:1.

Hned v úvodu druhé půle opět utekl obraně Michal Pažout, nahrávku směroval na Zdeňka Bělíka, jehož střelu srazila obrana na roh, po jeho rozehrání mířil Michal Pažout vedle. Chvilku poté měli šanci domácí, ale netrefili branku. Další příležitost měl opět Michal Pažout v 53. minutě po přihrávce Tomáše Honce, za dvě minuty si na míč z rohu naskočil Honza Keszeg, ale hlavičkou poslal míč mimo branku. V 57. minutě si do brankového území naběhl Tomáš Honc na přihrávku od Honzi Keszega a poslal nás do vedení 1:2. Do velké šance poslal Tomáš Honc Zdeňka Bělíka, který běžel v 64. minutě sám na gólmana, ale nepřekonal ho. O další změnu skóre se postaral Michal Pažout v 67. minutě, utekl obraně tentokráte zleva a zkušeně obstřelil Martina Hadvičáka 1:3. Chvilku poté mohl skórovat opět Michal Pažout po nahrávce Františka Klímy, ale tentokrát ho vychytal domácí gólman. 73. minuta přinesla další krásný fotbalový moment, kdy Zdeněk Bělík, jako již poněkolikáté, překonal z poloviny hřiště Martina Hadvičáka 1:4. V závěru utkání se domácí dostali do dvou šancí, jednou hlavou minuli branku, podruhé předvedl výborný zákrok Martin Sýkora. V 81. minutě utekl obraně Kuba Šolc, před brankou poslal míč na Matěje Faltu, ale ten ho do sítě nedostal. Podobná situace se opakovala na konci utkání, kdy přihrávku od Kuby Šolce nezkrotil David Boško. Díky kvalitnímu výkonu všech hráčů jsme dokráčeli k zisku třech bodů.

V sobotu 20.8. hostíme od 17:00 SK Úvaly.