Související zápas

Dolnobousovský SK
DBSKFK PŠOVKA MĚLNÍK
5:1
st 30. 8. 2023 17:30 @ Dolní Bousov, 1.A třída sk. B muži, 1. kolo

"A" - 1. kolo - 30.08.2022 - DBSK - FK Pšovka Mělník 5:1 (1:1)

V dohrávce prvního kola se áčko doma proti Pšovce muselo obejít bez zraněného Michala Horáka, nemocného Zdeňka Bělíka a pracovními povinnostmi vytíženého Aleše Pavliše.

DBSK – PŠOVKA MĚLNÍK 5:1 (1:1)

Branky: 42‘ Jan Keszeg, 57‘ Radek Tomíček, 70‘, 71‘, 89‘ Jan Boček – 8‘ Jakub Kaiser

DBSK: Ondřej Klíma – Tomáš Šolc, Miroslav Horák (25‘ Petr Ježek), František Klíma, Milan Karela – Matěj Falta (74‘ Josef Sedláček) - Jakub Kasal (51‘ Ondřej Zahustel), Jan Boček (K), Milan Merva – Jan Keszeg, Radek Tomíček

Na střídání: Miroslav Bím (B)

Pšovka: Michal Jenč – Roman Eder, Jakub Kaiser, David Svoboda, Jiří Chytil (K), Matěj Havel (74‘ Tomáš Bláha), Daniel Grabmüller (67‘ Jan Studený), Radek Beneš, Lukáš Rypka, Rostislav Šmíd (74‘ Jakub Havel), Jakub Mihalík (67‘ Petr Šára)

Na střídání: Samuel Suchý, Jakub Pokorný

V dohrávce prvního kola se áčko doma proti Pšovce muselo obejít bez zraněného Michala Horáka, nemocného Zdeňka Bělíka a pracovními povinnostmi vytíženého Aleše Pavliše.

Úvod zápasu se nám nepovedl úplně podle představ a v 8. minutě jsme po chybě prohrávali 0:1. Naše územní převaha však nevedla, díky nepřesným finálním přihrávkám, k ohrožení branky. Když už jsme se dostali do pokutového území, tak střely Honzi Bočka, Kuby Kasala, Radka Tomíčka a Honzi Keszega šly mimo branku nebo do brankáře. Vyrovnání přišlo ve 42. minutě, když Honza Keszeg zužitkoval přihrávku Milana Mervy a míč uklidil k tyči 1:1. V závěru první půle ještě hezky prostrčil míč mezi beky Honza Keszeg na Radka Tomíčka, ale jeho vychytal brankář Jenč. A tak se šlo do kabin za nerozhodného výsledku.

Hned od úvodu druhé půle jsme hráli aktivně, střela Radka Tomíčka byla tečovaná na roh a pokus Honzi Bočka šel vedle. V 57. minutě vyvezl míč z obrany Petr Ježek, posunul do leva na Milana Mervu, který ve vápně našel Radka Tomíčka, a ten usměrnil míč do sítě 2:1. V 60. minutě zahrozili hosté a po trestném kopu hlavičkovali nad. V 64. vybojoval míč ve vápně hostí Radek Tomíček, ale střelu poslal do brankáře. Poté už přišly chvíle Honzi Bočka, v 70. minutě mu první gólovou akci připravil Radek Tomíček, když mu patičkou nahrál míč na hranici pokutového území a Honza ho poslal o tyč do sítě 3:1, druhou svoji branku si vybojoval sám nad gólmanem 4:1 a hattrick završil po nahrávce Radka Tomíčka do prázdné branky 5:1. Ve středečním odpoledni si našlo cestu na stadion hodně diváků a fanoušků, za což jim samozřejmě patří poděkování.

V sobotu přivítáme v okresním derby tým SK Kosmonosy „B“, výkop utkání je v 17:00.

Luděk Holub