FK Čáslav "B"DBSK
4:0
ne 9. 10. 2022 16:00 @ Atletický stadion, I.A třída skupina B, 10. kolo

"A" - 10. kolo - 09.10.2022 - FK Čáslav "B" - DBSK 4:0 (2:0)

Do utkání v Čáslavi nenastoupil z důvodu dovolené Tomáš Honc, a tím, že ve stejný čas hrálo naše béčko domácí zápas proti Doubravě, šel Kuba Šolc za B.

FK ČÁSLAV „B“ - DBSK 4:0 (2:0)

Branky: 6‘ Aleš Chábera, 18‘ Jan Vilím, 57‘ Tomáš Šolc (vl), 80‘ Adam Novák

DBSK: Martin Sýkora – Tomáš Šolc, Miroslav Horák (54‘ Petr Ježek), František Klíma, Aleš Pavliš – Matěj Falta, Michal Horák (K) – Milan Merva (74‘ David Boško), Zdeněk Bělík, Jan Keszeg – Michal Pažout (79‘ Jakub Kasal)

Náhradníci: Ondřej Klíma (B)

FK Čáslav: Matyáš Málek – Milan Čáp, Václav Nykodým (68‘ Adam Novák), Jiří Čuchal (84‘ David Tůma), Jiří Špičák, Marek Lebduška, Aleš Chábera (84‘ Lukáš Kubín), David Dastych (74‘ Adam Houfek), Kryštof Schovanec, Vojtěch Klepal, Jan Vilím

Náhradníci: Jakub Beran (B), Lukáš Březina

V utkání se soupeřem ze spodní části tabulky jsme zaspali úvod utkání a v 6. minutě jsme po centru z naší pravé strany prohrávali 1:0, hlavičku ještě vytáhl před brankovou čárou Martin Sýkora, ale na následnou střelu Aleše Chábery už nestačil. V 9. minutě střelu Zdeňka Bělíka vyrazil gólman Málek a míč se odrazil od tyče na roh. Druhá branka domácích přišla po našem nedůrazu před pokutovým, střelu o tyč otřel Jan Vilím a prohrávali jsme 2:0. Ve 30. minutě chytil domácí gólman míč mimo pokutové území, následný trestný kop Michala Horáka propadl brankovým územím těsně vedle tyče. O pět minut později ze slibné vzdálenosti poslal z trestného kopu míč nad Zdeněk Bělík. V závěru první půle netrefil přesně míč po rohu Honza Keszeg, jeho tečovaná střela skončila na dalším rohovém kopu, po něm založili rychlý protiútok domácí a nastřelili naše břevno.

Druhý poločas jsme začali střelou nad Honzi Keszega, hned poté zlikvidoval střelu domácích Martin Sýkora. V 57. minutě směřoval centr domácích do naší branky, ve snaze zabránit gólu si Tomáš Šolc nešťastně srazil míč do vlastní sítě 3:0. Na těžkém terénu se nám nedařila kombinace a nemohli jsme se dostat do šancí, domácí hráli jednoduše a byli nebezpeční pro naši branku. V 80. minutě se prosadil středem Adam Novák a střelou z poza vápna dal čtvrtou branku.

V sobotu 15.10. přivítáme SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, výkop utkání je v 15:30.