DBSKSK POLABAN Nymburk
4:0
so 22. 10. 2022 15:30 @ Dolní Bousov, I.A třída skupina B, 12. kolo

"A" - 12. kolo - 22.10.2022 - DBSK - SK Polaban Nymburk 4:0 (1:0)

Po vedoucím týmu Poříčí nad Sázavou jsme v dalším utkání přivítali druhý celek tabulky Polaban Nymburk.

DBSK – SK POLABAN NYMBURK 4:0 (1:0)

Branky: 36‘, 80‘ Michal Pažout, 72‘ Zdeněk Bělík, 86‘ Jan Keszeg

DBSK: Ondřej Klíma – Tomáš Šolc, Michal Horák (K), František Klíma, Aleš Pavliš – Matěj Falta (86‘ Miroslav Horák), Jan Keszeg – Tomáš Honc, Zdeněk Bělík, Jakub Kasal (76‘ Milan Merva) – Michal Pažout (83‘ Jakub Šolc)

Náhradníci: Martin Sýkora (B), Petr Ježek, David Boško, Matouš Novák

SK POLABAN: Petr Plaček – Ondřej Drobný, Jan Vacík, Roman Jarschel, Matěj Novotný, Michal Daněk (76‘ Lukáš Vaníček), Tomáš Hoffmann, Michal Kotek, Filip Bílek (54‘ Petr Hobík), Patrik Mejzr (46‘ Daniel Wiehl), Roman Novotný

Náhradníci: Václav Holešovský (B), Tomáš Hrdlička

Hosté se na úvod prezentovali dvěma střeleckými pokusy, kdy první střela směřovala do boční sítě a druhá nad branku. Naše první velká šance přišla v 16. minutě, Michal Pažout se protáhl do vápna po nahrávce Zdeňka Bělíka, ale místo přihrávky volil střelu z úhlu, kterou hostující gólman vyrazil na roh. O dvě minuty později střílel z hranice pokutového území Zdeněk Bělík, ale jen těsně minul branku. Do vedení nás dostal ve 36. minutě Michal Pažout střelou do protipohybu gólmana Plačka, celé akci předcházel výborný pressink od Tomáše Honce a následná nepřesná přihrávka hostujícího obránce. Ve 37. minutě po levé straně unikal Zdeněk Bělík, ale obrana Polabanu se stačila vrátit a tak zůstalo jen u technické střely do náruče brankáře. Další hezkou akci jsme předvedli koncem prvního poločasu, kdy šel míč od Zdeňka Bělíka na Michala Pažouta, od něho na Tomáše Honce, ten ho ještě posunul na Zdeňka Bělíka, který se dostal do velkého úhlu a levačkou minul branku.

Polaban hned na začátku předvedl rychlou útočnou akci, na jejímž konci byla střela, se kterou si Ondra Klíma poradil. V 62. minutě se v pokutovém území dostal ke střele Zdeněk Bělík, ale pouze nastřelil Petra Plačka. V 64. minutě centroval míč z trestného kopu Zdeněk Bělík, na míč si naskočil Honza Keszeg, ale jeho hlavička skončila opět u gólmana hostí. Druhá branka padla po dlouhém nákopu na Michala Pažouta, který svedl na polovině souboj se stoperem, míče se poté zmocnil Tomáš Honc, který ho zatáhl do velkého vápna a přihrávkou pod sebe našel volného Zdeňka Bělíka, který zkušeně obstřelil brankáře hostí 2:0. V 74. minutě jsme založili rychlou akci, na jejímž konci pálil Michal Pažout a gólman Plaček vyrazil míč na roh. Za dvě minuty předvedl hezký fotbalový moment Fanda Klíma, který po rohu Zdeňka Bělíka vystřihl parádní nůžky. V 72. minutě vhazovali hosté na naší polovině aut, o míč je obral Tomáš Honc, nasprintoval do útoku a přesným pasem našel Michala Pažouta, který poslal míč do sítě mezi nohama vyběhnutého brankáře 3:0. Čtvrtou branku dal Honza Keszeg, když usměrnil míč k tyči po přihrávce Kuby Šolce. Díky hráčům za předvedený výkon, díky i těm, kteří do hry nezasáhli, ale bez kterých se nelze obejít a díky divákům za vytvoření již tradičně skvělé atmosféry.

V sobotu 29.10. zajíždíme k dopolednímu utkání do Staré Boleslavi, výkop je v 10:15.