Slavoj Stará BoleslavDBSK
3:7
so 29. 10. 2022 10:15 @ FK Slavoj Stará Boleslav - Lázeňská ul., I.A třída skupina B, 13. kolo

"A" - 13. kolo - 29.10.2022 - Slavoj Stará Boleslav - DBSK 3:7 (1:4)

Pro nás v nepříliš oblíbeném dopoledním čase jsme v sobotu vyrazili, k nováčkovi soutěže, do Staré Boleslavi.

SLAVOJ STARÁ BOLESLAV - DBSK 3:7 (1:4)

Branky: 35‘ Ondřej Štěpánek, 57‘ Daniel Krulich, 72‘ Václav Prager – 1‘, 22‘, 32‘ Zdeněk Bělík, 41‘ Matěj Falta, 60‘, 70‘ Michal Pažout, 85‘ David Boško

DBSK: Ondřej Klíma – Tomáš Šolc, Michal Horák (K), František Klíma, Aleš Pavliš – Matěj Falta (71‘ Petr Ježek), Miroslav Horák (86‘ Jakub Šolc) – Tomáš Honc, Zdeněk Bělík, Jakub Kasal (63‘ Milan Merva) – Michal Pažout (74‘ David Boško)

SL. SB: Martin Čihák – Jan Cruz (K), Daniel Krulich, Jakub Šejvl, Václav Práger, Šimon Hejl, Ondřej Štěpánek (80‘ Bolek Staněk), Marek Voženílek (89‘ Bohdan Kondratenko), Jan Vodák (69‘ Josef Matějovský), Jakub Novák, Jakub Tesař

Po příjezdu na stadión to vypadalo jako ve čtvrtek v Uherském Hradišti, pro mlhu nebylo vidět na druhou stranu hřiště, ale po příchodu z kabin před rozcvičkou už mlha ustoupila a krom dost rozšlapaného a mokrého hřiště nic nebránilo k zahájení utkání. Nežli stačili dorazit všichni diváci na stadión vedli jsme zásluhou Zdeňka Bělíka a jeho přesné technické střely k tyči 0:1. Na malém hřišti se od úvodu hrál velmi soubojový zápas, kde domácí hrozili z rohových kopů a hlavně po dlouhých nákopech za naši obranu. Po jednom takovém v 7. minutě domácí ohrozili naši branku, ale obrana tečovala střelu na roh. Aktivně hrál v útoku Michal Pažout, ale většinou střežen třemi obránci měl těžké se brankově prosadit. Zato Zdeněk Bělík prokázal svůj přehled a po přihrávce Michala Pažouta poslal opět míč přesně k tyči 0:2. Domácí byli stále nebezpeční, hlavně Daniel Krulich a Šimon Hejl byli téměř neoddělitelní od míče a rozdávali přesné přihrávky. Nás několikrát podržel výborně chytající Ondra Klíma. Ve 32. minutě přišla další chvíle Zdeňka Bělíka a z 55 metrů přeloboval Martina Čiháka 0:3. Mohlo se zdát, že třetí branka domácí zlomí, ale chvilku poté zahrával trestný kop Daniel Krulich, na zadní tyči jsme špatně bránili a Ondřej Štěpánek dal kontaktní branku 1:3. Ve 38. minutě mohlo být pro nás ještě hůř, Daniel Krulich se ocitl sám před naší prázdnou brankou, na nerovném terénu z malého vápna naštěstí přestřelil. Za tři minuty se potvrdilo nedáš dostaneš, obrana Boleslavi faulovala před pokutovým územím Michala Pažouta, přesně z tohoto místa dával krásnou branku na Bohemii Poděbrady Matěj Falta, a tak nebylo pochyb o exekutorovi, a specialista na trestňáky těsně u lajny označující pokutové území se nemýlil a opět krásnou brankou do vingle nás poslal vedení 1:4. V závěru zahrávali domácí další nebezpečný rohový kop, po kterém útočník hlavičkoval vedle.

Deset minut po zahájení druhého poločasu se řítil sám na domácího brankáře po nahrávce Kuby Kasala Michal Pažout, ale neuspěl, za minutu mohl znovu skórovat Paži, ale minul branku. Nedáš dostaneš se ukázalo i na druhé straně, v 57. minutě vypíchl před pokutovým územím míč domácímu útočníkovi Aleš Pavliš, hlavní sudí posoudil zákrok jako nedovolený, k míči se postavil Daniel Krulich a střelou od břevna poslal míč za brankovou čáru 2:4. V 60. minutě se dočkal Michal Pažout, dostal dlouhou přihrávku od Aleše Pavliše a zkušeně poslal míč do sítě 2:5. Vzápětí Michal nedosáhl v brankovém území na přihrávku Tomáše Honce, v 66. minutě střílel vedle Tomáš Honc a znovu Tomáš Honc neuspěl před gólmanem, když ho chtěl obejít, ale míč ho na nerovném terénu neposlechl. V 68. minutě vytasil další výborný zákrok po rohovém kopu Ondra Klíma. V 70. minutě poslal do gólové šance Milan Merva Michala Pažouta a ten se nemýlil 2:6. Přítomní diváci se opravdu nenudili, za dvě minuty se radovali domácí ze vstřelené branky, kdy jsme v pokutovém území neuhlídali Václava Pragera, který dorazil do sítě míč odražený od tyče 3:6. Pět minut před koncem skóroval David Boško, zkušeně si pohlídal ofsajdovou linii a po přihrávce Zdeňka Bělíka utekl domácím stoperům a podél vyběhnutého Martina Čiháka stanovil skóre zápasu na 3:7.

Tento týden nás ve středu čeká přátelské utkání s FKMB U17 od 18:00 na UMT Pastelka a poté v sobotu na domácím stadionu přivítáme od 14:00 FK Pšovku Mělník .