so 5. 11. 2022 14:00 @ Dolní Bousov, I.A třída skupina B, 14. kolo

"A" - 14. kolo - 05.11.2022 - DBSK - FK Pšovka Mělník 3:0 (2:0)

Poslední domácí zápas podzimní části sezóny obstaral duel s Pšovkou Mělník.

Branky: 19‘, 63‘ Michal Pažout, 29’Jakub Kasal

DBSK: Ondřej Klíma – Tomáš Šolc, Michal Horák (K), František Klíma, Aleš Pavliš – Matěj Falta (74‘ Milan Merva), Miroslav Horák (80‘ Petr Ježek) – Tomáš Honc (85‘ David Boško), Zdeněk Bělík, Jakub Kasal (60‘ Jan Keszeg) – Michal Pažout (83‘ Jakub Šolc)

Na střídání: Ondřej Pilař (B)

FK PM: Jiří Zamazal – Radek Beneš, Roman Eder, Jan Studený (51‘ Matěj Havel), Daniel Grabmuller, Rostislav Šmíd (70‘ Tomáš Bláha), Jakub Mihalík, Jiří Chytil (K) (74‘ Radek Miřatský), Pavel Šára, David Bursa, Jakub Pokorný

Na střídání: Jan Netolický, Lukáš Rypka

Po pátečním dešti byl terén na některých místech dost mokrý a na pohybu a stabilitě hráčů to bylo znát. První střelu na branku vyslal ve 4. minutě Michal Pažout po přihrávce Míry Horáka, ale gólman Zamazal byl na svém místě. Dalekonosný pokus Zdeňka Bělíka ze 13. minuty skončil nad. Úvodní branky jsme se dočkali v 19. minutě, Míra Horák u postranní lajny vybojoval míč, přihrál na Zdeňka Bělíka, který poslal pas na Michala Pažouta, ten si ve vápně pohrál s obránci a levačkou poslal míč přesně k tyči 1:0. Další slibná akce přišla ve 24. minutě, Matěj Falta vystřelil z úhlu, gólman Zamazal vyrazil míč před sebe, ale nikdo z našich hráčů nebyl poblíž, aby míč dorazil do sítě. Ve 29. minutě se do listiny střelců zapsal Kuba Kasal, po rychlé akci dostal míč od Fandy Klímy a svoji střelu otřel o záda obránce a míč zapadl k tyči 2:0. Ve 37. minutě centroval Michal Pažout, ale Zdeněk Bělík netrefil míč přesně a poslal ho do ochranné sítě.

V úvodu druhé půle zaútočili hosté, ale Ondra Klíma se překvapit nenechal. V 56. minutě jsme obrali Pšovku na středu hřiště o míč, Zdeněk Bělík poslal pas na Michala Pažouta, který stíhaný dvěma obránci vyslal střelu na branku hostí se kterou si gólman poradil. Na další střelu Michala Pažouta v 63. minutě však už nestačil, Tomáš Honc využil zaváhání obránce Mělníka, odebral mu míč, poslal přihrávku na Zdeňka Bělíka, ten vybídl ke skórování Michala Pažouta, který poslal míč zkušeně podél padajícího gólmana 3:0. O minutu později předvedli rychlou akci hosté, ale střelu podél vyběhnutého Ondry Klímy poslali vedle. V 78. minutě se po přihrávce Zdeňka Bělíka dostal ke střele Milan Merva, ale míč letěl nad branku. Kvalitním výkonem korunovaným třemi brankami v síti soupeře jsme tak poděkovali divákům a fanouškům za podporu v podzimní části sezóny.

K poslednímu utkání podzimu zajíždíme na béčko Vlašimi v sobotu 12.11.