SK Slovan PoděbradyDBSK
5:1
so 11. 11. 2023 10:00 @ Slovan Poděbrady, 1.A třída sk. B muži, 15. kolo

"A" - 15. kolo - 11.11.2023 - SK Slovan Poděbrady - DBSK 5:1 (3:1)

Po sérii čtyř vítězných utkání, áčko k poslednímu podzimnímu zápasu zajíždělo na Slovan Poděbrady.

SK SLOVAN PODĚBRADY - DBSK 5:1 (3:1)

Branky: 18‘, 31‘, 38‘, 53‘ Vratislav Kořínek, 76‘ Marek Švára - 30‘ Radek Tomíček

DBSK: Miroslav Bím (38‘ Ondřej Klíma) – Tomáš Šolc, Michal Horák (K), Michal Skalický, Aleš Pavliš – Jakub Kasal (78‘ Serhii Radchuk), Zdeněk Bělík, Matěj Falta (84‘ Pavel Skála), Jan Boček (78‘ Milan Karela) - Radek Tomíček, Ondřej Zahustel

Na střídání: Luděk Holub, Lukáš Zvěřina, Josef Sedláček

Slovan: Daniel Bína – Pavel Štěpánek, Filip Říha, Jan Borovička (K) (46‘ Lukáš Zeman), Vratislav Kořínek (79‘ Roman Šulc), Jan Bernard, David Kaiser, Marek Švára, Petr Saulich (84‘ Stanislav Bulíř), Petr Koutský (82‘ Robert Kostinek), Jiří Riesz (70‘ Natan Ber)

Na střídání: David Šťastný, Martin Hadvičák

Po sérii čtyř vítězných utkání, jsme k poslednímu podzimnímu zápasu zajížděli na Slovan Poděbrady. Tak jak jsme odehráli uplynulá dvě kola na těžkém, rozbahněném terénu, ani na hřišti v oboře tomu nebylo jinak.

Domácí, na rozdíl od nás, měli na kontě čtyři prohry a tak chtěli v tomto utkání bodovat naplno. Hned v úvodu dvakrát pálili na branku, poté přišla naše šance, kdy po nahrávce Zdeňka Bělíka minul Ondra Zahustel. V 18. minutě se do vápna protlačil Vratislav Kořínek a střelou pod padajícího Míru Bíma poslal domácí do vedení 1:0. Naše další šance přišla ve 26. minutě, Michal Skalický poslal dlouhý míč dopředu, ale Radek Tomíček nastřelil pouze tyč. O 4 minuty později jsme srovnali, po trestném kopu Michala Horáka vybojoval míč ve vápně Michal Skalický a Radek Tomíček se nemýlil 1:1. Hned po rozehrání ze středového kruhu šli opět do vedení domácí, tečovaná střela Vratislava Kořínka skončila za zády Míry Bíma 2:1. Následně mohlo být srovnáno, Ondra Zahustel vystřelil, gólman Bína míč vyrazil, ale následnou střelou minul Zdeněk Bělík branku. V další velké šanci přestřelil Ondra Zahustel domácí branku. Nedáš dostaneš zafungovalo a z následné akce skóroval opět Vratislav Kořínek 3:1. V závěru první půle pálil ze slibné pozice vedle Honza Boček.

Na úvod druhého poločasu jsme měli výhodu trestného kopu z hranice pokutového území, míč z kopačky Zdeňka Bělíka letěl těsně vedle tyče domácí branky. V 53. minutě jsme nechali rozjet útok po naší levé straně a z následného centru dostal míč do sítě po čtvrté Vratislav Kořínek. V 71. minutě nedosáhl ve skluzu na míč v brankovém území Radek Tomíček, v 74. minutě hlavičkoval před branku Michal Horák a domácí vykopávali míč z brankové čáry. A opět po naší brankové příležitosti udeřily Poděbrady, rozehráli trestný kop u našeho pokutového území, Ondra Klíma míč vyrazil, ale nikým nehlídaný Marek Švára ho poslal do sítě 5:1. V tomto utkání nám nebylo přáno, ze spousty gólových příležitostí jsme skórovali pouze jednou, ale i přes závěrečnou porážku by se dala podzimní část hodnotit jako úspěšná. Velké díky fanouškům, kteří nás celý podzim podporovali a i na poslední zápas jich přijelo nás podpořit velké množství.