SK ÚvalyDBSK
2:2
ne 19. 3. 2023 15:00 @ tráva, I.A třída skupina B, 18. kolo

"A" - 18. kolo - 19.03.2023 - SK Úvaly - DBSK 2:2 (2:0)

Po odvolaném prvním jarním kole minulý týden, kvůli nezpůsobilému terénu, kdy áčko mělo přivítat Slovan Poděbrady, zajíždělo áčko v neděli do Úval.

SK ÚVALY - DBSK 2:2 (2:0)

Branky: 25‘ Štěpán Urban (p), 37‘ Filip Hološko – 47‘, 57‘ Jan Keszeg

DBSK: Ondřej Klíma – Tomáš Šolc, Michal Horák (K), František Klíma, Milan Karela – Petr Ježek, Miroslav Horák – Tomáš Honc, Zdeněk Bělík (46‘ Jakub Šolc), Jakub Kasal – Jan Keszeg

Na střídání: David Boško, Martin Král

SK ÚVALY: Josef Fischer – Petr Marčík, Vladimír Křelina, Tomáš Mika, Michal Kubelka, Šimon Syruček (90‘ Jiří Lokša), Miroslav Novák (70‘ Filip Kokeš), David Bozděch (K), Filip Hološko, Matyáš Schovanec (88‘ Ondřej Benčič), Štěpán Urban

Na střídání: Maxmilián Los

Po odvolaném prvním jarním kole minulý týden, kvůli nezpůsobilému terénu, kdy jsme měli přivítat Slovan Poděbrady, jsme zajížděli v neděli do Úval.

V podzimním utkání se u nás soupeř z Úval prezentoval pevnou defenzívní hrou na svojí půlce a stejnou taktiku zvolil i na domácím stadionu a vyrážel do nebezpečných brejků. Po jednom takovém přestřelil na nerovném terénu už v 9. minutě branku slovenský reprezentant Filip Hološko, který oblékal dres Slovanu Liberec a působil také v Turecku a Austrálii. Ve 13. minutě utekl obraně Tomáš Honc, nacentroval, ale střela Kuby Kasala neměla potřebnou razanci. Domácí většinu svých akcí hráli po naší levé straně, kde se prezentoval Milan Karela, který k nám přestoupil z Benátek, druhým hráčem je Martin Král z Kosmonos, který do sobotního utkání nezasáhl. Ve 25. minutě domácí hráč vystřelil a smolně zasáhl ruku Petra Ježka v pokutovém území a následovala penalta, Ondra Klíma směr vystihl, ale bohužel nedosáhl 1:0. Ve 32. minutě pálil pouze do boční sítě aktivní Tomáš Honc po nahrávce Zdeňka Bělíka. Úvalští zvýšili na 2:0 ve 37. minutě, nedorozumění v naší obraně využil Filip Hološko. V závěru první půle si přivodil nepříjemné zranění Zdeněk Bělík, který ucítil bolestivé prasknutí ve svalu a tak ho do druhé půle nahradil Kuba Šolc, který se postavil na hrot útoku a Honza Keszeg se posunul na střed zálohy. Právě Honza Keszeg nastartoval na začátku druhé půle naši stíhací jízdu za body přesnou střelou po centru Tomáše Honce 2:1. V 52. minutě centroval Fanda Klíma na Kubu Šolce, ten ve slibné příležitosti volil místo prudké střely technický přehoz, ale míč skončil v ochranné síti za brankou. Vyrovnání jsme se dočkali v 57. minutě opět z kopačky Honzi Keszega, který míč po nahrávce od Kuby Šolce poslal do horního růžku branky Josefa Fischera. Ve velké šanci se ocitl v 63. minutě Míra Horák, ale po centru Tomáše Honce a prodloužení Kuby Kasala poslal míč do brankáře. Domácí stále urputně bránili a když přešli do rychlého protiútoku, musel být v pozoru Ondra Klíma v naší brance, který si se všemi nájezdy poradil a vyřešil i trestný kop v 83. minutě. V závěru utkání ještě pálil na branku Míra Horák, ale vítězný gól jeho střela nepřinesla.

Děkujeme všem fanouškům a našemu „Tvrdému jádru“ za podporu během utkání a také za závěrečné pyro.

V sobotu 25.3. hostíme od 15:00 Fotbal Hlízov.