DBSKFK Bohemia Poděbrady
3:1
so 8. 4. 2023 16:30 @ Dolní Bousov, I.A třída skupina B, 21. kolo

"A" - 21. kolo - 08.04.2023 - DBSK - FK Bohemia Poděbrady 3:1 (1:1)

Po odloženém minulém kole v Luštěnicích, áčko doma přivítalo poděbradskou Bohemii a chtělo odčinit porážku od FK Hlízov.

DBSK – FK BOHEMIA PODĚBRADY 3:1 (1:1)

Branky: 40‘ Matěj Falta, 49‘ Jakub Kasal, 69‘ Tomáš Honc – 17‘ Zumas Orestis

DBSK: Ondřej Klíma – Tomáš Šolc, Michal Horák (K), František Klíma, Petr Ježek – Martin Král (46‘ Milan Karela), Miroslav Horák – Tomáš Honc (73‘ Milan Merva), Matěj Falta (82‘ David Boško), Jakub Kasal – Jan Keszeg (76‘ Jakub Šolc)

Na střídání: Roman Gereg (B)

FK PODĚBRADY: Jakub Málek – Jakub Svoboda, David Schulz, Ondřej Martínek, Zumas Orestis (70‘ Jakub Vokatý), Ondřej Hněvsa (K), Jakub Králík (74‘ Jan Křivský), Matěj Novák, Jan Kalina (82‘ Jaroslav Hoznauer), Dominik Havránek, Ondřej Soukup

Na střídání: Jiří Voříšek, Michael Řehák,

Po odloženém minulém kole v Luštěnicích, jsme doma přivítali poděbradskou Bohemii a chtěli odčinit porážku od FK Hlízov. Znovu však bez zraněného Zdeňka Bělíka, ale už s uzdravenými Tomáši Šolcem a Honce a také Petrem Ježkem v sestavě a připraveným Milanem Mervou.

Hned na úvod šance Martina Krále a Honzi Keszega skončily vedle branky. V 17. minutě hosté předvedli jeden za svých rychlých útoků a volný Zumas Orestis otevřel skóre 0:1. Z naší následné šance netrefil míč dost razantně Mirek Horák a při dalším rychlém protiútoku hostí se vyznamenal Ondra Klíma, když kryl samostatný nájezd. Ve 36. minutě centroval Tomáš Honc a hlavička Honzi Keszega šla těsně vedle branky. Srovnání přišlo ve 40. minutě, Matěj Falta napřáhl z hranice šestnáctky a bylo to 1:1.

Vstup do druhého poločasu se nám povedl a po spolupráci s Fandou Klímou nás dostal do vedení střelou z vápna Kuba Kasal 2:1. V 61. a 65. minutě dvakrát výborně zasáhl Ondra Klíma, poprvé po trestném kopu a podruhé po nedorozumění stoperů, proti samostatnému nájezdu hostujícího útočníka. Pojistkovou branku dal v 69. minutě po nahrávce Honzi Keszega Tomáš Honc 3:1. Hosté byli až do závěru utkání nebezpeční z rychlých brejků, naštěstí do závěrečného hvizdu do naší sítě žádná branka nespadla, a tak jsme mohli s našimi výbornými fanoušky oslavit tři domácí body.

Ve středu přivítáme v dohrávce SK Slovan Poděbrady, výkop v 17:00.