UNION ČelákoviceDBSK
3:5(3:3)
st 10. 5. 2023 18:00 @ Čelákovice - ulice 28. října 961, I.A třída skupina B, 22. kolo

"A" - 22. kolo - 10.05.2023 - Union Čelákovice - DBSK 3:5 (3:3)

K dohrávce 22. kola áčko zamířilo do Čelákovic, k týmu, se kterým má povětšinou pozitivní bilanci.

„A“ – mistrovské utkání – 22. kolo - 10.5.2023

UNION ČELÁKOVICE - DBSK 3:5 (3:3)

Branky: 8‘, 27‘, 30‘ Jan Kadeřábek - 33‘ Jan Keszeg, 45‘ Tomáš Honc, 45+2‘, 78‘ Zdeněk Bělík, 90+4‘ Jakub Šolc

DBSK: Ondřeje Klíma – Tomáš Šolc (K), Miroslav Horák, František Líma, Milan Karela – Petr Ježek, Matěj Falta (69‘ Milan Merva) - Tomáš Honc (92‘ David Rejzek), Zdeněk Bělík, Aleš Pavliš (56‘ Jakub Kasal) – Jan Keszeg (71‘ Jakub Šolc)

Na střídání: Michal Horák

Union: Jakub Janda – Petr Fantík, Břetislav Vacek, Jiří Filip, Lukáš Haloun (79‘ Marek Čejka), Radek Skuhravý (K), Ondřej Skalický, Jan Kadeřábek, Ondřej Koch (56‘ Jiří Fantík), Milan Arazim, Adam Hromas (46‘ Dmytro Kovalov)

Na střídání: Ondřej Kolovecký, Jaroslav Schlösser (B)

K dohrávce 22. kola jsme zamířili do Čelákovic, k týmu, se kterým máme povětšinou pozitivní bilanci, v zápasech, kde padá hodně branek a kde většinou v úvodu prohráváme a pak dotahujeme do vítězného konce. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání.

Po sobotním zápase si dal pauzu na střídačce kapitán Michal Horák, pásku po něm převzal Tomáš Šolc a šlo se do zápasu na perfektně připraveném hřišti. Chvilku po úvodním hvizdu vyzkoušel pozornost domácího brankáře svým typickým způsobem z 50 metrů Zdeněk Bělík, ale ten se včas stačil vrátit do branky. V 8. minutě po centru Zdeňka Bělíka hlavičkoval Petr Ježek do brankáře a vzápětí po domácím rychlém protiútoku jsme inkasovali první branku z kopačky Jana Kadeřábka 1:0. Hned po rozehrání z kruhu následovala naše šance a po ní nejprve střela Zdeňka Bělíka do obránce a poté odražený míč napálil do brankáře Tomáš Honc. Ve 13. minutě se teprve zastřeloval Honza Keszeg po centru Zdeňka Bělíka hlavou nad. 16. minuta přinesla střelu Aleše Pavliše těsně vedle, vzápětí střelu Honzi Keszega zblokoval gólman a dorážka Matěje Falty šla vedle. Ve 24. minutě přehazoval brankáře Zdeněk Bělík, ale míč skončil na tyči. Ve 27. minutě vystihli domácí naši špatnou rozehru, založili druhou akci a pod vyběhnutým Ondrou Klímou skóroval opět Jan Kadeřábek 2:0. Za tři minuty doklepl do sítě opět Jan Kadeřábek centr z naší levé strany 3:0. Závěrečná patnáctiminutovka přinesla naše dostihy za srovnáním skóre, nejprve ve 33. minutě posadil míč na hlavu Honzi Keszega Zdeněk Bělík a ten ho poslal do vigle 3:1, ve 45. minutě propálil z pravé strany obranu i brankáře Tomáš Honc 3:2, a v nastavení první půle srovnal z trestného kopu krásnou střelou k tyči Zdeněk Bělík 3:3.

Na úvod druhého poločasu vyslal křižnou střelu na branku Tomáš Honc, v 56. minutě nahrál ve vápně proti noze Tomáš Honc Petru Ježkovi, ale jeho střela levou nohou skončila na obraně. V 64. minutě vychytal Ondra Klíma dalekonosnou střelu domácích. Po nástupu na hřiště střílel Kuba Šolc vedle. Do vedení nás dostal v 78. minutě chytrou střelou Zdeněk Bělík 3:4, vzápětí mohl skórovat Kuba Kasal, ale důraznější byla domácí obrana. V závěru ještě domácí zahrozili nebezpečnou hlavičkou, ale Ondra Klíma si s ní opět poradil. V nastavení se Kuba Šolc dobře zorientoval mezi obránci, pokryl si míč a tvrdou střelou uzavřel skóre 3:5. Nepříjemný okamžik celého utkání nastal zhruba v 85. minutě, kdy domácí diváci, v notně podroušeném stavu, zřejmě neunesli nepřízniví výsledek, nebo fandění našich příznivců a na tribuně s nimi vyvolali bitku. Bohužel, pouze jeden pořadatel přítomný na stadionu, neměl šanci situaci urovnat, tak se do toho museli vložit i domácí hráči. Po zklidnění situace se zápas v poklidu dohrál. Děkujeme našim fanouškům za potřebnou podporu i při tomto utkání, hraném uprostřed pracovního týdne.

V sobotu zajíždíme na první celek do Poříčí nad Sázavou, odjezd autobusu ve 14:00, výkop utkání v 17:00.