so 23. 4. 2022 17:00 @ TJ Sokol Záryby, I.A třída skupina B, 22. kolo

"A" - 22. kolo - 23.04.2022 - TJ Záryby - DBSK 2:4 (2:3)

Napravit domácí nepovedený zápas s Luštěnicemi jsme se vypravili do Záryb.

„A“ – mistrovské utkání – 22. kolo – 23.4.2022

TJ ZÁRYBY - DBSK 2:4 (2:3)

Branky: 10‘ Ondřej Klíma, 13‘, 20‘, 93‘ Matěj Falta – 30‘ Dominik Hrčka, 40‘ Jan Toml

Sestava DBSK: Martin Sýkora – Jan Hrdý, František Klíma, Michal Horák, Jan Stejskal – Aleš Pavliš (92‘ Martin Kubišta), Zdeněk Bělík, Jakub Kasal (86‘ Lukáš Zvěřina) – Jan Keszeg, Matěj Falta – Ondřej Klíma (46‘ Jakub Šolc)

Sestava TJ Záryby: David Panzner – Matěj Školák (67‘ David Valeš), Jan Schutz, David Poc, Lukáš Carmine (56‘ David Stanislav), Dominik Hrčka, Lukáš Procházka (62‘ Jan Formánek), Jan Toml, Jakub Krajíček (56‘ Filip Mareček), František Šašek, Petr Strniště (62‘ Vladan Bojkovič)

V úvodu utkání vznikly na obou stranách náznaky šancí s nepřesným zakončením. V 10. minutě domácí stoper poslal pomalý míč dozadu na gólmana, Ondra Klíma přihrávku zachytil, obešel brankáře a do prázdné branky otevřel skóre 0:1. Za tři minuty jsme se radovali znovu, Zdeněk Bělík poslal dlouhý pas za obranu na Matěje Faltu a bylo to 0:2. Domácí zahrozili střelou nad branku. Hezkou akci jsme předvedli ve 20. minutě, Aleš Pavliš poslal přihrávku do vápna, Zdeněk Bělík chytře pustil míč na nabíhajícího Matěje Faltu, který ho z hranice pokutového území poslal pod břevno 0:3. V tu chvíli to vypadalo na jasnou záležitost pro nás, ale domácí se nevzdali a ve 30. minutě využili naší ztráty míče a snížili na 1:3. Navýšení skóre na naší straně mohlo přijít ve 37. minutě, ale přihrávku Fandy Klímy nezužitkoval Honza Keszeg, který pálil nad branku. Ve 40. minutě přidali zárybští po autovém vhazování druhou branku. V závěru první půle mohl skórovat Honza Stejskal, ale branku minul.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velkým tlakem na domácí branku, ale střely Zdeňka Bělíka, Kuby Šolce a Honzi Stejskala obránci zblokovali. V 71. minutě postupoval sám na branku Matěj Falta, nastřelil bohužel pouze gólmana. Domácí měli výhodu několika trestných kopů kolem našeho pokutového území, naštěstí exekutoři mířili vedle. V 82. minutě šel sám na branku Kuba Šolc, míč však poslal levačkou do boční sítě. V 87. minutě střílel nad Honza Keszeg. Definitivní branka padla opět z kopačky Matěje Falty, který si našel odražený míč v brankovém území a v 93. minutě zkompletoval hattrick a stanovil konečné skóre utkání na 2:4.

V sobotu 30.4. hostíme od 17:00 SK Slovan Poděbrady.