SK VOTICEDBSK
4:3
so 29. 4. 2023 17:00 @ Votice, tráva, I.A třída skupina B, 24. kolo

"A" - 24. kolo - 29.04.2023 - SK Votice - DBSK 4:3 (4:3)

Po středeční dohrávce v Luštěnicích, áčko v sobotu zajíždělo k nejvzdálenějšímu soupeři do Votic.

SK VOTICE - DBSK 4:3 (4:3)

Branky: 8‘ Petr Daniel, 9‘ Tomáš Říha, 13‘ Milan Matoušek, 15‘ Marek Slunečko – 2‘ Jakub Kasal, 20‘ Zdeněk Bělík, 42‘ Petr Ježek

DBSK: Roman Gereg – Petr Ježek, Michal Horák (K), Miroslav Horák, Aleš Pavliš – Jan Keszeg, Matěj Falta - Tomáš Honc, Zdeněk Bělík (85‘ Ondřej Klíma), Jakub Kasal (68‘ Milan Merva) – David Boško (46‘ Jakub Šolc)

SK Votice: Jan TůmaJakub Šlejmar, Martin Baťha, David Königsmark (48‘ Jakub Homolka), Martin Sládek (K), Tomáš Říha, Marek Slunečko (86‘ Martin Hřebec), Marek Radačovský, Milan Matoušek (80‘ Jan Říha), Petr Daniel (46‘ Tomáš Kramný), Lukáš Navrátil (76‘ Lukáš Tábořík)

Na střídání: Marek Štork

Po středeční dohrávce v Luštěnicích, jsme v sobotu zajížděli k nejvzdálenějšímu soupeři do Votic. Bez zraněného Tomáše Šolce, Martina Krále a bez Fandy Klímy a Milana Karely. Vytrvalý déšť po cestě dával otázku, zda se bude vůbec hrát. Trávník na stadionu SK Votice vypadal od střídaček velice dobře, ale po vstupu na hřiště se ukázala místa, kde byl terén hodně měkký. A tak došlo na kontrolu od rozhodčích, kteří terén uznali hratelným.

Vstup do utkání se nám vydařil, jako už dlouho ne, ve 2. minutě si na přesnou přihrávku od již uzdraveného Zdeňka Bělíka naběhl Kuba Kasal a obstřelil domácího brankáře 0:1. Věděli jsme, že domácí branky dávat umějí, ale i přesto jsme v 8. minutě nechali po rohu volného Petra Daniela, který srovnal na 1:1. Z chyby jsme se nepoučili a o minutu později přišel další trest, po chybné rozehrávce a střele k tyči jsme prohrávali 1:2. Ještě v téže minutě postupoval votický hráč na naši branku, naštěstí jeho přihrávku na volného hráče zachytil Aleš Pavliš. Další naši nedůslednost ve hře potrestal Milan Matoušek ve 13. minutě, když si naběhl na centr z naší pravé strany. Další centr, tentokrát z levé strany potrestal v 15. minutě Marek Slunéčko 1:4. Pokud jsme hráli kombinačně přesně, dokázali jsme domácí přehrát a vytvořit si šance, po jedné takové skóroval ve 20. minutě po nahrávce Tomáše Honce Zdeněk Bělík 4:2. Ve 25. minutě pálil nad Tomáš Honc, střela Davida Boška ve 28. minutě šla vedle a trestný kop Honzi Keszega ze 38. minuty zlikvidoval Jan Tůma v domácí brance. Snížení přinesla v závěru první půle opět přesná přihrávka Zdeňka Bělíka na Petra Ježka, který uklidil míč do sítě 4:3.

Místo abychom druhou půlku zahájili, tak, jak jsme končili první, opět jsme se po sérii nepřesností dostali pod tlak a v 57. minutě vykopával míč z brankové čáry Petr Ježek. V 69. minutě střílel na branku Honza Keszeg, obrana srazila míč na roh, po kterém jsme se nedokázali prosadit. Naše snaha o vstřelení branky vázla na zbrklé a nepřesné přihrávce, čímž jsme domácím usnadnili cestu za vítězstvím. Děkujeme fanouškům, kteří s námi cestovali, za podporu a doufáme, že v příštím utkání proti Čáslavi konečně předvedeme hru, kterou jsme produkovali na podzim a v zápase zvítězíme.

V sobotu hostíme FK Čáslav „B“, výkop utkání je v 17:00.