ne 12. 5. 2024 17:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, 1.A třída sk. B muži, 26. kolo

"A" - 26. kolo - 12.05.2024 - FK Čáslav "B" - DBSK 11:2 (5:2)

.

FK ČÁSLAV „B“ - DBSK 11:2 (5:2)

Branky: 3‘, 9‘, 38‘, 57‘ Adam Ronovský, 31‘, 64‘ Václav Bašek, 35‘, 83‘ Jan Vilím, 72‘ Jiří Čuchal, 81‘ Adam Novák, 86‘ David Tůma – 30‘ Miroslav Horák, 34‘ Zdeněk Bělík

DBSK: Miroslav Bím – Petr Ježek, František Klíma (64‘ Lukáš Zvěřina), Milan Karela – Milan Merva (K), Zdeněk Bělík, Matěj Falta, Jakub Kasal – Jan Boček, Miroslav Horák, David Rejzek (81‘ Pavel Skála)

Na střídání: Lukáš Zvěřina

Čáslav: Jakub Beran – Jakub Peca, Tomáš Havrda, Marek Lebduška (K), David Dastych, Jan Vilím, Jiří Čuchal, Vojtěch Klepal (82‘ Adam Houfek), Marek Gonda (46‘ Tadeáš Fišr), Adam Ronovský (64‘ David Tůma), Václav Bašek (72‘ Adam Novák)

Ačkoli nás v současné chvíli provázejí zdravotní problémy několika hráčů, do Čáslavi jsme odjížděli, na A třídu, s konkurence schopnou sestavou.

Už v úvodu utkání jsme ale vyrobili chyby, které soupeř potrestal a prohrávali jsme 2:0. V 17. minutě poslal dlouhý míč dopředu Petr Ježek a Míra Horák běžel sám na brankáře, kterého nastřelil. Ve 22. minutě přestřelil branku ve vyložené šanci Honza Boček a o dvě minuty později sám před gólmanem neproměnil Matěj Falta, po následném rohu pálil vedle. Ve 30. minutě snížil na 2:1 po nahrávce Milana Mervy Míra Horák. Jenže z následného útoku a po naší chybě na velkém vápně bylo skóre 3:1. Za chvíli na to snížil střelou z vápna po nahrávce Petra Ježka Zdeněk Bělík 3:2. A opět z následného protiútoku přehodil vyběhnutého Míru Bíma Jan Vilím 4:2. Ke konci první půle jsme podcenili hlavičkový souboj na velkém vápně a inkasovali na 5:2. Být vpředu přesnější při zakončení a dozadu zodpovědnější, mohl mít poločasový výsledek jinou podobu.

V poločasové přestávce převládalo v kabině přesvědčení o zvratu utkání, které bohužel ale i v kabině zůstalo. Druhý poločas jsme kupili neskutečné chyby, jak v rozehrávce, tak v obranné činnosti. Navíc se v 64. minutě zranil Fanda Klíma a musel střídat. Domácí, na rozdíl od nás, hráli koncentrovaně a nabídnuté příležitosti proměňovali. V útočné fázi jsme si nic kloudného nevytvořili, za zmínku stojí jen střela Zdeňka Bělíka, která letěla nad branku. Těžko úplně přesně říct, co za takovýmto výkonem stálo, jestli tréninková morálka, podcenění soupeře, nebo lehkovážná příprava a přístup k samotnému zápasu, a nebo to bylo od každého kousek. V každém případě takovéto představení nebylo důstojné pro klub, fanoušky, ale ani samotné hráče, hlavně ne pro ty, kterým na reprezentaci Bousova záleží.

V sobotu 18.5. zajíždíme do Rejšic, výkop utkání je v 17:00.