SK UNION ČelákoviceDBSK
4:6
so 21. 5. 2022 10:15 @ SK Čelákovice, I.A třída skupina B, 26. kolo

"A" - 26. kolo - 21.05.2022 - SK Union Čelákovice - DBSK 4:6 (4:3)

Bez osmi hráčů (Keszeg, Kasal, Stejskal, Ježek, Sýkora, Klíma O., Horák Mirek, Falta) jsme vyrazili k dopolednímu zápasu do Čelákovic.

SK UNION ČELÁKOVICE - DBSK 4:6 (4:3)

Branky: 11‘ Petr Pánek, 15‘ Jiří Dalekorej, 32‘ Dmytro Kovalov, 38‘ Jiří Filip – 18‘, 76‘ František Klíma, 24‘, 52‘ Milan Merva, 45‘ Tomáš Honc, 73‘ Jakub Šolc

Sestava DBSK: Roman Gereg – Tomáš Šolc, Petr Vynikal, Jan Hrdý, Miroslav Polák (20‘ Milan Merva) – Tomáš Honc (46‘ Lukáš Zvěřina), Zdeněk Bělík, Michal Horák, Aleš Pavliš – Jakub Šolc, František Klíma

Sestava SK Union Čelákovice: Jaroslav Schlosser – Matěj Kredba (74‘ Petr Nesládek), Petr Bílek, Břetislav Vacek, Jiří Filip (80‘ Lukáš Haloun), Ondřej Kolovecký, Dmytro Kovalov, Jiří Dalekorej, Petr Pánek, Martin Rulíšek (71‘ Adam Hromas), Milan Arazim

Bez osmi hráčů (Keszeg, Kasal, Stejskal, Ježek, Sýkora, Klíma O., Horák Mirek, Falta) jsme vyrazili k dopolednímu zápasu do Čelákovic, s vědomím, že neúspěch nás v tabulce rozdělí na 6 bodů, naopak plný bodový zisk nám zaručí výměnu pozic s Unionem. Naštěstí se do sestavy po zranění vrátil Petr Vynikal, a ze služebního pobytu mimo republiku přijel Michal Horák.

Hned v první minutě utkání hlavičkoval po rohu těsně vedle Petr Vynikal. Následně se dostal do šance domácí rychlík Dmytro Kovalov, ale branku minul, stejně dopadl i o chvíli později trestný kop z hranice pokutového území. Úvodní branka padla v 11. minutě, akce po naší levé straně skončila přihrávkou na střed, na volného hráče. Za 4 minuty padla do naší sítě druhá branka, po akci hodně podobné té první. Fanda Klíma snížil na 2:1 v 18. minutě po centru Zdeňka Bělíka, srovnání přinesla střela Milana Mervi, který ve 20. minutě nahradil zraněného Míru Poláka. Chvilku na to orazítkoval břevno Zdeněk Bělík po nahrávce Tomáše Honce. Skóre na svojí stranu zvrátili domácí ve 32. minutě po rychlém protiútoku, za 6. minut už byl rozdíl o dvě branky, když se domácímu útočníkovi povedl s pomocí teče lob přes Romana Gerega. Gól na 4:3 dal těsně před koncem první půle s přispěním domácí obrany Tomáš Honc, který se při sprintu v nastaveném čase zranil a v poločase musel střídat, čímž jsme pro zbytek zápasu měli vystřídáno.

Chvilku po zahájení druhé půle srovnal na 4:4 Milan Merva, když předtím nastřelil hlavičkou břevno Kuba Šolc. Domácí šli stále za vítězstvím, ale jejich šance končili buď u Romana Gerega nebo mimo branku. Skóre na naší stranu překlopil v 73. minutě hlavou Kuba Šolc po centru výborně hrajícího Lukáše Zvěřiny. Krásnou střelu vyslal v 75. minutě podél obrany a brankáře Aleš Pavliš, ale bohužel skončila pouze na tyči domácí branky. O minutu později už míč skončil v síti, na centr Kuby Šolce si naběhl Fanda Klíma a svojí druhou brankou nás přiblížil k zisku třech bodů. Těsně před koncem ještě Fanda Klíma hlavičkou poslal míč do náruče gólmana po centru Aleše Pavliše, závěrečný centr Fandy Klímy hlavičkoval nad branku Kuba Šolc. Skvělý výkon našich hráčů ocenili po utkání naši věrní fanoušci potleskem a oslavným ohňostrojem. Těm také patří poděkování za neúnavné povzbuzování během celého utkání.

V neděli 29.5. zajíždíme do Čáslavi, utkání začíná v 17:00.