Související zápas

Dolnobousovský SK
SK POLABAN NymburkDBSK
3:1
so 20. 5. 2023 10:15 @ SA Veslák - tráva č. 1, I.A třída skupina B, 27. kolo

"A" - 27. kolo - 20.05.2023 - SK Polaban Nymburk - DBSK 3:1 (1:1)

V pořadí druhý venkovní zápas odehrálo áčko na půdě Polabanu Nymburk.

SK POLABAN NYMBURK - DBSK 3:1 (1:1)

Branky: 39‘, 69‘ Michal Kotek, 81‘ Daniel Wiehl – 8‘ Zdeněk Bělík

DBSK: Ondřej Klíma – Petr Ježek (63‘ Aleš Pavliš), Miroslav Horák, František Klíma, Milan Karela – Matěj Falta, Michal Horák (K) - Tomáš Honc, Zdeněk Bělík, Milan Merva – Lukáš Zvěřina (34‘ Jakub Šolc)

Na střídání: Pavel Skála, Martin Kubišta

Polaban: Petr Plaček – Michal Šubrta, Ondřej Drobný, Michal Daněk, Tomáš Hoffmann, Tomáš Hrdlička, Michal Kotek (K) (82‘ Tomáš Protivný), Jan Vacík (88‘ Tomáš Kukla), Daniel Wiehl (90‘ Daniel Filip), Roman Novotný (66‘ Jan Ruszo), Petr Hobík (73‘ Matěj Novotný)

Na střídání: Václav Holešovský (B), Martin Svoboda

V pořadí druhý venkovní zápas jsme odehráli na půdě Polabanu Nymburk, který měl, za sebou tři prohraná utkání a tuto šňůru chtěl prolomit. Bez zraněného Tomáše Šolce, nemocného Kuby Kasala a Honzi Keszega, který měl povinnosti u svého týmu, jsme byli rádi, že nás mohli doplnit dorostenci.

Domácí vstoupili do utkání aktivně, a hned ve 2. minutě čelil úspěšně pokutovému kopu Ondra Klíma po ruce Míry Horáka na hranici pokutového území. Do vedení nás dostal v 8. minutě lobem ze 60ti metrů Zdeněk Bělík. V 15. minutě střílel po rohu nad Tomáš Honc. Domácí velice dobře a zodpovědně bránili, což se ve 39. minutě nedalo říct o našich hráčích, kdy po trestném kopu Polabanu zůstali na vzdálenější tyči volní dva hráči a bylo srovnáno. Do konce první půle už jsme domácího brankáře Plačka vážněji neohrozili.

Téma o poločasové pauze bylo, jak překonat dobře fungující obraný blok domácích. Potřebovali jsme hru zjednodušit a zrychlit, což se nám povedlo hned v úvodu druhého dějství, ale rychlý protiútok a následná přihrávka od Tomáše Honce nenašla adresáta. V 50. minutě dobře zasahoval Ondra Klíma proti střele domácího útočníka, chvilku poté opět Tomáš Honc přihrával, ale Kuba Šolc nepřelstil gólmana Plačka. V 60. minutě hlavičkoval po rohu nad Fanda Klíma. Dvacet minut před koncem utkání jsme faulovali na naší polovině a z následného trestného kopu jsme opět nezodpovědně bránili na vzdálenější tyči, což domácí zkušeně využili a dostali se do vedení. V 73. minutě poslal míč do vápna opět Tomáš Honc, ale střela Milana Mervy šla do bránícího hráče. Srovnat mohl Matěj Falta, ale samostatný únik poslal do vyběhnutého gólmana a následnou dorážku nasměroval Milan Merva nad branku. Dobře odhadl situaci na předzápasové rozcvičce Zdeněk Bělík, poté, když nám při střelbě spadla každá rána do sítě, tak říkal, že už vidí komentář, kde bude stát, že jsme se vystříleli před zápasem, a přesně takhle to dopadlo. Naše střely úspěšně míjely cíl. Zato domácí byli při svých zakončeních úspěšní, což předvedl v 81. minutě Daniel Wiehl, když se dostal z pravé strany do pokutového území a přízemní střelou k tyči dal třetí branku.

Opět děkujeme našim fanouškům za podporu v hezkém areálu u Labe.

V sobotu 27.5. hostíme Slavoj Stará Boleslav, výkop utkání v 17:00.

Luděk Holub