FK Čáslav "B"DBSK
5:1
ne 29. 5. 2022 17:00 @ tráva, I.A třída skupina B, 27. kolo

"A" - 27. kolo - 29.05.2022 - FK Čáslav "B" - DBSK 5:1 (3:0)

Po povedeném utkání v Čelákovicích jsme do Čáslavi cestovali s vidinou zisku dalších důležitých bodů a upevnění pozice zaručující záchranu.

FK ČÁSLAV „B“ - DBSK 5:1 (3:0)

Branky: 1‘, 19‘ Jan Strnad, 15‘, 68‘ 81‘ Aleš Chábera – 56‘ Zdeněk Bělík

Sestava DBSK: Roman Gereg – Tomáš Šolc, Petr Vynikal, Jan Hrdý, Aleš Pavliš – Milan Merva (84‘ Jan Hrušovský ), Zdeněk Bělík, Matěj Falta (76‘ Jakub Kasal), Jakub Šolc (46‘ Martin Kubišta) - František Klíma, Jan Keszeg

Sestava FK Čáslav „B“: Jakub Beran – David Dastych (79‘ Adam Šusta), Milan Čáp, Ondřej Trekoval (46‘ Dominik Eisner), Adam Novák, Tadeáš Fišer, Tomáš Havrda (34‘ Marek Lebduška), Jan Strnad, Aleš Chábera (87‘ Lukáš Ondráček), Václav Bašek, David Tůma (28‘ Adam Ronovský)

Po povedeném utkání v Čelákovicích jsme do Čáslavi cestovali s vidinou zisku dalších důležitých bodů a upevnění pozice zaručující záchranu. Bohužel, díky zraněním, trestům a dalším okolnostem se nám dlouhodobě nedaří stabilizovat sestavu a ne jinak tomu bylo i v Čáslavi.

Domácí posíleni sedmi hráči nastupující za divizní A tým, vstoupili do utkání rychlým protiútokem, my naopak nesoustředěně a tak hned první akce skončila brankou 1:0. Rychle jsme se vzpamatovali začali dobývat domácí bránu, ale střelecké pokusy Zdeňka Bělíka končili mimo cíl. Domácí opět udeřili v 15. minutě, rychlý Aleš Chábera dostal míč za obranu a pod Romanem Geregem poslal míč do sítě 2:0. V 19. minutě se dostal Jan Strnad zadarmo k míči, Romanovi Geregovi se na kluzkém terénu nepovedl odkop, navíc se srazil s Alešem Pavlišem a na střelce zívala prázdná branka 3:0. Stále jsme hráli aktivně dopředu, ale ani z vyložených šancí jsme neskórovali, střely Honzi Keszega a Fandy Klímy šly nad branku. Ve 37. minutě domácí opět zahrozili, ale výborným zákrokem zabránil v cestě do sítě Tomáš Šolc. Nemohoucnost vstřelit branku podtrhla 44. minuta, kdy nařízenou penaltu na Fandu Klímu neproměnil Kuba Šolc.

Do druhé půle jsme šli s cílem odehrát aktivně celou 45minutovku a výsledek otočit. Hned ve 46. minutě přihrával v pokutovém území Zdeněk Bělík na Honzu Keszega, ale jeho střela šla nad, hned vzápětí chyboval domácí gólman a opět Honza Keszeg, tentokrát minul prázdnou bránu. V 56. minutě jsme se konečně dočkali, Martin Kubišta přihrál na vápně na Zdeňka Bělíka a ten technickou střelou překonal Jakuba Berana 3:1. Domácí hodně znervózněli, a my začali mít mírnou převahu. V 64. minutě střela Milana Mervi ale opět minula branku. Domácí jsme dostali do klidu naším špatným odkopem v 68. minutě a další brankou Aleše Chábery 4:1. Navrátilec do sestavy Matěj Falta pálil v 74. minutě nad branku. Pátou branku jsme dostali po autovém vhazování domácích, 80 metrů od naší branky, kdy jsme špatně pokryli prostor a domácí se na 3 přihrávky dostali do našeho pokutového území. V závěru se do zakončení dostal střídající Honza Hrušovský a Zdeněk Bělík, ale bohužel, v nedělním odpoledni nám nebylo souzeno a asi nejlépe to vystihl po zápase Honza Keszeg „netrefili bychom ani stodolu“.

V sobotu 4.6. přivítáme v okresním derby Mnichovo Hradiště, utkání začíná v 17:00.