DBSKMnichovohradišťský SK
2:0
so 4. 6. 2022 17:00 @ DBSK, I.A třída skupina B, 28. kolo

"A" - 28. kolo - 04.06.2022 - DBSK – MSK 2:0 (1:0)

Opět v nekompletním složení, chyběli Honza Keszeg, Fanda Klíma a Kuba Kasal, Áčko nastoupilo do důležitého utkání v cestě za záchranou, proti Mnichovohradišťskému SK, jednomu z aspirantů na postup.

DBSK - MSK 2:0 (1:0)

Branky: 3‘ Matěj Falta, 90+4‘ Jakub Šolc

Sestava DBSK: Martin Sýkora – Tomáš Šolc, Petr Vynikal, Petr Ježek, Matěj Falta, Jan Hrdý (24‘ Miroslav Horák), Aleš Pavliš – Milan Merva, Zdeněk Bělík, Jan Stejskal (77‘ Lukáš Zvěřina) - Jakub Šolc (90‘ Daniel Šouta)

Sestava MSK: Martin Vrána – Jan Svoboda, Jiří Zajíček, Daniel Pokorný, Patrik Vegricht, Jan Mihalík, Adam Knobloch (85‘ Tomáš Hofman), Martin Sabol, Adam Charvát (51‘ Robin Macek), Vladimír Majdl (60‘ Alexandr Pešta), Jakub Rakouský

Opět v nekompletním složení, chyběli Honza Keszeg, Fanda Klíma a Kuba Kasal, jsme nastoupili do důležitého utkání v cestě za záchranou, proti Mnichovohradišťskému SK, jednomu z aspirantů na postup.

Vstup do utkání nám vyšel na výbornou, Tomáš Šolc obral o míč hradišťského záložníka, přihrál na Zdeňka Bělíka a ten poslal přihrávku do volného prostoru před branku na Matěje Faltu, který zkušeně otevřel skóre 1:0. V 10. minutě dobře zasahoval Martin Sýkora proti střele Adama Charváta. Ve 28. minutě našel dlouhým nákopem Martin Sýkora Aleše Pavliše, ten posunul míč na Matěje Faltu, od něho šel na Zdeňka Bělíka, jeho střela šla nad branku. O deset minut později měl velkou šanci Kuba Šolc, ale míč skončil znovu nad brankou, v závěru první půle dopadl stejně Honza Stejskal.

Ve 46. minutě se nám zkomplikovala situace v počtu hráčů na hřišti, po druhé žluté kartě musel do sprch Milan Merva. Hradiště šlo za vyrovnáním, ale jeho pokusy mířily nad branku nebo je svým tělem zachytil výborně hrající kapitán Petr Vynikal. V 61. minutě mohl navýšit naše vedení Kuba Šolc, utekl obraně ale mířil vedle. Další šanci měl na kopačce Zdeněk Bělík po přihrávce Kuby Šolce, míč poslal mezi nohy gólmana Vrány, ale ten ho odrazil na roh. V závěru utkání výborně zakročil Martin Sýkora proti střele hostujícího útočníka. Hlavní sudí nastavoval 5 minut, v 94 se rozběhl Kuba Šolc na branku MSK a tentokráte se nemýlil a stvrdil naše vybojované vítězství 2:0.

V sobotu 11.6. zajíždíme do nedalekých Rejšic, utkání začíná v 17:00.