DBSKSlavoj Stará Boleslav
2:3
so 27. 5. 2023 17:00 @ Dolní Bousov, I.A třída skupina B, 28. kolo

"A" - 28. kolo - 27.05.2023 - DBSK - Slavoj Stará Boleslav 2:3 (0:2)

Domácím zápasem proti Staré Boleslavi chtělo áčko odčinit porážku z minulého týdne na půdě Polabanu Nymburk.

„A“ – mistrovské utkání – 28. kolo - 27.5.2023

DBSK – SLAVOJ STARÁ BOLESLAV 2:3 (0:2)

Branky: 50‘ Milan Merva, 80‘ Zdeněk Bělík – 27‘ Jan Vodák, 28‘ Václav Práger, 90‘ Daniel Krulich

DBSK: Roman Gereg – Aleš Pavliš (89‘ Tomáš Šolc), Miroslav Horák, František Klíma, Milan Karela – Matěj Falta, Michal Horák (K) - Tomáš Honc, Zdeněk Bělík, Milan Merva (64‘ Jakub Kasal) – Jakub Šolc (82‘ Martin Král)

Na střídání: Ondřej Klíma (B)

Slovan: Martin Čihák – Jan Reichert, Jan Cruz (K), Marek Moravský, Ondřej Štěpánek, Václav Práger (90‘ David Grafnetr), Jan Janík (78‘ Bolek Staněk), Jan Renč, Daniel Krulich, Šimon Hejl (86‘ Marek Voženílek), Jan Vodák (66‘ Petr Bláha)

Na střídání: Tomáš Šejvl (B)

Domácím zápasem proti Staré Boleslavi jsme chtěli odčinit porážku z minulého týdne na půdě Polabanu Nymburk.

Prvních 20 minut bylo vyrovnaných s náznaky šancí na obou stranách, ve 27. minutě jsme však špatně pokryli hráče při standardní situaci Boleslavi a střelou z vápna jsme prohrávali 0:1. Bohužel nás tato chyba dostatečně nepoučila a o minutu později jsme nezachytili protiútok po naší pravé straně a po centru na dalšího volného hráče to bylo rázem 0:2. V další fázi jsme se snažili o vyrovnání, ale střela Zdeňka Bělíka skončila nad brankou, po trestném kopu hlavičku Míry Horáka vytáhl brankář na roh a po rohu hlavičkoval opět Míra Horák do břevna. Další střelu Fandy Klímy vyrazil brankář opět na rohový kop.

V úvodu druhé půle skončila střela hostí nad brankou. V 50. minutě jsme přesně zakombinovali a po nahrávce Míry Horáka snížil na 1:2 Milan Merva. Srovnání zařídil stejným způsobem jako minulý týden v Nymburce Zdeněk Bělík střelou ze 60ti metrů, ačkoli gólman dělal co mohl, aby se stačil vrátit zpět, na jeho přesný lob nedosáhl. V 84. minutě zpětná přihrávka v pokutovém území od Míry Horáka nenašla adresáta a vzápětí výborně zasahoval Roman Gereg. V 86. minutě střílel do gólmana Matěj Falta, zápas spěl k remíze, ale bohužel pro nás se v nastaveném čase dostal k míči Daniel Krulich a střelou z rohu brankového území zajistil Slavoji tříbodový zisk. Díky divákům za podporu i při utkáních, při kterých se nám až tak výsledkově nedaří.

V sobotu 3.6. zajíždíme na Pšovku Mělník, výkop utkání v 17:00.