so 1. 6. 2024 17:00 @ Slavoj Vrdy, 1.A třída sk. B muži, 29. kolo

"A" - 29. kolo - 01.06.2024 - TJ Slavoj Vrdy - DBSK 4:2 (1:0)

.

TJ SLAVOJ VRDY - DBSK 4:2 (1:0)

Branky: 12‘ Tomáš Mikyska, 70‘ Tomáš Petr, 80‘, 85‘ David Šveřepa – 51‘ Jan Boček, 86‘ Ondřej Svoboda

DBSK: Miroslav Bím – Tomáš Šolc, Petr Ježek, Miroslav Horák, Milan Karela – Matěj Falta (12‘ David Rejzek), Michal Horák (K) - Milan Merva, Zdeněk Bělík, Jakub Kasal (78‘ Ondřej Svoboda) – Jan Boček

Na střídání: Jonáš Andlt (B)

Vrdy: Arnošt Kopecký – Aleš Vavřina, David Šveřepa (90‘ Lukáš Mužátko), Martin Volenec, Vojtěch Semrád, Michal Vávra (55’Matouš Franc), David Šranko, Adam Nový (55‘ David Kapounek), Tomáš Mikyska (K), Filip Víšek (69‘ Tomáš Petr), Lukáš Petr (65‘ Vítek Plašil)

V krásném areálu Slavoje Vrdy, jsme do utkání vstoupili aktivně a hned ve 3. minutě střílel Zdeněk Bělík, ale gólman Kopecký byl na místě, v 5. minutě nevyužil svoji příležitost Honza Boček a ve vápně o míč přišel. Domácí se dostali do vedení ve 12. minutě po našem zaváhání v pokutovém území 1:0. Ve 25. minutě zahrával trestný kop Zdeněk Bělík a Míra Horák hlavičkoval do náruče gólmana. Poslední šanci první půle měli domácí, hlavička po centru naštěstí letěla nad branku.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili lépe než Slavoj a v 51. minutě srovnal Honza Boček po nahrávce Zdeňka Bělíka 1:1. Další velkou šanci neproměnil Honza Boček v 55. minutě, kdy sám před brankou nastřelil gólmana. Vzápětí zahrávali domácí trestný kop a po něm míč vykopávali z brankové čáry Milan Karela a po něm Petr Ježek. V 61. minutě se brankáře Kopeckého pokusil přehodit Zdeněk Bělík, ale neúspěšně. Domácí si žádné další velké příležitosti nevytvořili, ale díky naší nepřesnosti jsme jim nabídli tři góly. Nejprve v 70. minutě rozehrál nepřesně Petr Ježek, střelu ještě vyrazil Míra Bím, ale dorážející hráč zůstal volný 2:1. Pak v 80. minutě po ztrátě míče a nahrávce z levé strany 3:1, a další chybnou rozehrávkou v 85. minutě jsme soupeři darovali vítězství. Konečnou podobu výsledku dal v 86. minutě střídající dorostenec Ondra Svoboda 4:2.

V sobotu 8.6. hostíme v posledním domácím jarním zápase SK Slovan Poděbrady, výkop utkání je v 17:00.