so 8. 6. 2024 17:00 @ Dolní Bousov, 1.A třída sk. B muži, 30. kolo

"A" - 30. kolo - 08.06.2024 - DBSK - SK Slovan Poděbrady 6:2 (2:1)

V posledním domácím utkáni vyzvalo áčko souseda z tabulky SK Slovan Poděbrady.

DBSK – SK SLOVAN PODĚBRADY 6:2 (2:1)

Branky: 11‘ Miroslav Horák, 27‘, 48‘ Zdeněk Bělík, 51‘, 84‘ Jan Boček, 87‘ Jakub Šolc – 8‘ Jan Borovička, 57‘ František Kafka

DBSK: Miroslav Bím – Tomáš Šolc, Petr Ježek, Miroslav Horák, Milan Karela (73‘ Ondřej Svoboda) – David Rejzek (78‘ Lukáš Zvěřina), Milan Merva (K), Zdeněk Bělík (88‘ Ondřej Klíma), Jakub Kasal – Jan Boček, Jan Keszeg (64‘ Jakub Šolc)

Slovan: Daniel Bína – Lukáš Zeman, Jan Borovička (K), Stanislav Bulíř, Filip Říha, Pavel Štěpánek, Vratislav Kořínek, Lukáš Jiráň, Petr Koutský, František Kafka, Jaroslav Havrda

V posledním domácím utkáni jsme vyzvali souseda z tabulky SK Slovan Poděbrady. Předzápas ke 105 letům založení klubu obstarala domácí garda proti gardistům SK Slavia Praha.

Hosté nás na úvod zaskočili a hned v 8. minutě po rohu otevřeli skóre 0:1. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat a v 11. minutě srovnal, rovněž po rohu, Míra Horák hezkou střelou z voleje 1:1. Další střela na branku z kopačky Honzi Bočka šla vedle, zrovna tak střela Kuby Kasala a nakonec i střela hostí. Ve 27. minutě vystihl nepřesnou přihrávku Zdeněk Bělík a střelou levačkou k tyči nás poslal do vedení 2:1. Hned po něm pálil nepřesně Honza Keszeg po nahrávce Milana Mervi. Ve 29. minutě jsme špatně rozehráli na polovině a útok hostí zastavil až v pokutovém území faulem Míra Bím, následnou penaltu Vratislavovi Kořínkovi ale chytil. V závěru první půle se ještě o přelobování gólmana z 50ti metrů pokusil Zdeněk Bělík, ale střela šla vedle.

Vstup do druhé půle se nám vydařil a ve 48. minutě, po akci Honzi Bočka, zvýšil na 3:1 svojí druhou brankou Zdeněk Bělík. V 51. minutě poslal dlouhý míč dopředu Petr Ježek, hostující gólman Bína míč podběhl a na Honzu Bočka čekala už jen prázdná branka 4:1. Možnost zvýšit skóre měl v 53. minutě Honza Keszeg, ale nastřelil pouze gólmana. V 57. minutě, po vyraženém míči hosté snížili na 4:2. Poděbradští hráli dál aktivně a v 61. minutě nastřelili břevno a v 69. minutě vyrážel hlavičku na roh Míra Bím. Další naše pokusy skončili vedle, jednou střílel Kuba Šolc a podruhé Zdeněk Bělík. V 84. minutě už mířil přesně Honza Boček a střelou k tyči zvýšil na 5:2. Závěrečnou trefu zaznamenal parádní střelou ze 40ti metrů Kuba Šolc 6:2.

Díky fanouškům a divákům za podporu běhen utkání, i při závěrečné děkovačce.

K poslednímu utkání sezóny zajíždíme v sobotu 15.6. na Pšovku Mělník, výkop utkání je v 17:00.