so 10. 6. 2023 17:00 @ Dolní Bousov, I.A třída skupina B, 30. kolo

"A" - 30. kolo - 10.06.2023 - DBSK - FC SB Vlašim "B" 6:1 (4:1)

Poslední utkání před domácími fanoušky obstaral duel s rezervou Vlašimi.

DBSK – FC SB VLAŠIM „B“ 6:1 (4:1)

Branky: 17‘, 26‘, 30‘ Matěj Falta, 19‘ Jan Keszeg, 61‘ Zdeněk Bělík, 75‘ Jakub Šolc – 23‘ Matěj Lažan

DBSK: Roman Gereg – Tomáš Šolc (67‘ Milan Karela), Petr Ježek, Michal Horák (K) (63‘ Martin Král), Aleš Pavliš – Milan Merva, Matěj Falta - Tomáš Honc (56‘ David Rejzek), Zdeněk Bělík, Jakub Kasal – Jan Keszeg (66‘ Jakub Šolc)

Na střídání: Ondřej Klíma (B)

FC SB: Jaroslav Šanda – Matěj Zvára (67‘ Pavel Tomčala), Vojtěch Houda, Michael Blažek (50‘ Matěj Peška), Petr Novotný, Jaroslav Jíra, Matěj Lažan (67‘ Josef Kozel), Matěj Pajk, Jan Žirovnický, Patrik Brabenec, Jan Šanda

Poslední utkání před domácími fanoušky obstaral duel s rezervou Vlašimi. V sestavě chyběli Fanda Klíma z rodinných důvodů a Míra Horák pro zranění.

První šanci si vytvořili v 5. minutě hosté po rohovém kopu a na brankové čáře musel vykopávat míč Tomáš Šolc. O pět minut později střílel Kuba Kasal a po něm Honza Keszeg, obě střely vyrazil gólman Šanda na roh. Blízko ke vstřelení branky měl ve 14. minutě Tomáš Honc po patičce Honzi Keszega, ale opět zasahoval brankář. Poté zahrozili znovu hosté, ale Roman Gereg byl na správném místě. V 17. minutě poprvé rozvlnil síť Matěj Falta po dlouhém pasu Honzi Keszega a nahrávce Tomáše Honce. Druhá branka přišla o dvě minuty později, Petr Ježek našel taktéž dlouhým pasem za obranou Aleše Pavliše, ten přihrál na Honzu Keszega, který přidal druhý gól. Hosté snížili skóre ve 23. minutě po akci středem hřiště. Ve 26. minutě zahrával rohový kop Zdeněk Bělík, Petr Ježek hlavičkoval, míč doputoval k Matěji Faltovi, který přidal třetí branku. O minutu později mohl Matěj přidat další branku, ale svoje sólo nezakončil. Chuť si spravil ve 30. minutě, kdy po nahrávce Honzi Keszega zkompletoval hattrick. V závěru první půle ještě střílel Honza Keszeg a Milan Merva, ale pokaždé vyrážel Jaroslav Šanda na roh.

V 52. minutě jsme měli výhodu pokutového kopu za ruku ve vápně, ale Matěj Falta poslal míč do míst, kam skočil brankář Šanda. V 61. minutě předvedli hezkou akci David Rejzek a Honza Keszeg, na jejím konci našli Zdeňka Bělíka, který přesně uklidil míč k tyči 5:1. Hlavičkou po rohu do brankáře se prezentoval v 68. minutě Martin Král. Vzápětí provětrali hosté Romana Gerega, který vyrážel střelu na roh. Šestou branku přidal Kuba Šolc po spolupráci Zdeňka Bělíka a Aleše Pavliše, kdy posledně jmenovaný předložil Kubovi míč do prázdné branky. V závěru utkání mohl ještě skórovat Zdeněk Bělík, ale jeho hlavička po centru Kuby Kasala skončila v náručí brankáře hostí. Za hezkého slunečného počasí jsme se rozloučili s domácími diváky pohlednou hrou v utkání bohatém na branky.

K poslednímu jarnímu utkání cestujeme v sobotu 17. 6. do Býchor, výkop utkání je v 17:00.