DBSKSpartak Průhonice
4:0
so 18. 6. 2022 17:00 @ DBSK, I.A třída skupina B, 30. kolo

"A" - 30. kolo - 18.06.2022 - DBSK - Spartak Průhonice 4:0 (2:0)

V minulém domácím utkání, kdy jsme porazili 2:0 Mnichovo Hradiště a v tu chvíli jim zavřeli cestu za postupem, o 14 dnů později, zaslouženým vítězstvím nad Spartakem, jsme MSK vrátili na postupovou příčku.

DBSK – SPARTAK PRŮHONICE 4:0 (2:0)

Branky: 9‘ Jan Keszeg, 29‘ Jakub Šolc, 53‘ Zdeněk Bělík, 89‘ Matěj Falta

Sestava DBSK: Roman Gereg – Tomáš Šolc, František Klíma, Petr Ježek, Milan Merva (61‘ Matěj Falta), Aleš Pavliš – Jakub Kasal (76‘ Ondřej Šimek), Vynikal Petr, Tomáš Honc (82‘ Pavel Skála) - Jakub Šolc (49‘ Lukáš Zvěřina), Jan Keszeg (46‘ Zdeněk Bělík)

Náhradníci: Martin Sýkora, Martin Kubišta, Lukáš Merva

Spartak Průhonice: Marek ŠtikaJan Vosátka, Pavel Kotýnek (71‘ Lukáš Žáčik), Adam Douda, Petr Hochman, Jakub Frohna, David Bereš, Michal Bureš, Marek Chrobák (46‘ Petr Melíšek), Jakub Štěpnička (46‘ Lukáš Mezei)

Náhradníci: Jan Neuberg, Zdeněk Špaček, Patrik Keseli

Ještě před úvodním hvizdem sudího Kováře, připravili naši skvělí ultras uvítací choreo pro hosty s transparentem „Vítejte v pekle“. Autoři možná už dopředu tušili, jak zápas dopadne a jak si hosté u nás budou připadat. Nejprve díky úmornému vedru, pak hrou ve vysokém tempu, předváděnou našimi hráči a nakonec i výsledným skóre. Hned v úvodu centroval před branku Tomáš Honc, míč jen o kousek minul nabíhající hráče. V 9‘ otevřel skóre krásnou technickou střelou k tyči Honza Keszeg po nahrávce Kuby Šolce 1:0. Poté se do hry dostávali hosté, jejich první šance šla vedle, druhou vykopával z brankové čáry Fanda Klíma a třetí střela hlavou šla opět vedle. Ve 25‘ centroval Kuba Šolc a Petr Vynikal na zadní tyči o kousek minul branku. 29. minuta přinesla další výbuch radosti na „tribuně západ“, Tomáš Šolc vybojoval míč, poslal ho na Honzu Keszega a ten předložil gólovou nahrávku na Kubu Šolce 2:0. V závěru první půle se dostali do šance Průhonice, ale střela hlavou šla nad.

50. minuta druhé půle přinesla střelu do brankáře střídajícího Lukáše Zvěřiny, následnou dorážku také čerstvého Zdeňka Bělíka, která skončila po teči na rohovém kopu, po kterém pálil vedle Tomáš Honc. V 53. minutě padla další krásná branka, kterou si sám zrežíroval a následně odehrál Zdeněk Bělík, na půlce vzal míč, rozběhl se k brance soupeře, před vápnem udělal pár kliček a bombou mezi tři tyče nedal Marku Štikovi šanci 3:0. Průhonice, vědomi si následků po prohraném utkání, stále nic nevzdávali a v 57‘nastřelily břevno. Naši další hezkou akci připravil v 63. minutě Lukáš Zvěřina pro Kubu Kasala, jeho střela letěla vedle. Hostům evidentně docházeli síly na kombinační hru a tak zkoušeli alespoň dlouhými nakopávanými míči prolomit naši obranu. Po jednom takovém se do šance dostal Michal Bureš, ale minul branku. V 66‘ střílel nad Zdeněk Bělík a následně na to připravil šanci pro Lukáše Zvěřinu, kterého vychytal gólman Štika. Svým zákrokem nás podržel v 82‘ Roman Gereg, který vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti. V úplném závěru přišel další krásný fotbalový okamžik, Zdeněk Bělík našel lobem za obranou Matěje Faltu, ten následně obešel i hostujícího gólmana a do prázdné branky uzavřel skóre na 4:0.

Díky všem aktérům za krásné představení, nejen v posledním utkání, ale po celou jarní část sezóny.

Velký dík patří zejména našemu 12. hráči a to je náš FANKLUB, který nás podporuje nejen doma, ale hlavně i venku, a který máme, i dle slov ostatních týmů, široko daleko nejlepší a nejpočetnější.