Související zápas

Dolnobousovský SK
DBSKSK Kosmonosy "B"
2:3
so 2. 9. 2023 17:00 @ Dolní Bousov, 1.A třída sk. B muži, 5. kolo

"A" - 5. kolo - 02.09.2023 - DBSK - SK Kosmonosy "B" 2:3 (2:1)

Okresní derby doprovázela velice slušná divácká návštěva, hezké počasí a očekávání kvalitního utkání.

„A“ – mistrovské utkání – 5. kolo - 2.9.2023

DBSK – SK KOSMONOSY „B“ 2:3 (2:1)

Branky: 28‘ Ondřej Zeman (vlastní), 39‘ Milan Merva – 42‘ Jaromír Boxan, 56‘ Vojtěch Šulc, 83‘ Jakub Strouhal (p)

DBSK: Miroslav Bím – Tomáš Šolc, Petr Ježek, František Klíma, Aleš Pavliš – Michal Horák (K) – Jan Boček, Milan Merva (83‘ Zdeněk Bělík), Josef Sedláček (66‘ David Rejzek) – Jan Keszeg (76‘ Matěj Falta), Radek Tomíček

Na střídání: Ondřej Klíma (B), Jakub Kasal

Kosmonosy: David Kindl – Ondřej Zeman, Jakub Strouhal, Jaromír Boxan (90‘ Yehor Dadiveren), Vojtěch Zajíček, Patrik Kraus (76‘ Vít Žďánský), Filip Skramuský (90‘ Michal Skalický), Jakub Motyčka, Adam Fořt, Jan Žižka (K), Vojtěch Šulc (80‘ Taras Hutsalyuk)

Na střídání: Jakub Stacha, Vojtěch Klíma (B)

Okresní derby doprovázela velice slušná divácká návštěva, hezké počasí a očekávání kvalitního utkání.

Od úvodu zápasu se hrálo opatrně, a první velká šance přišla ve 20. minutě, kdy hosté špatně rozehráli trestný kop a Honza Boček vyslal do útoku Honzu Keszega, který svoje sólo neproměnil. Pak dvakrát zahrozili kosmonosští, naštěstí oba pokusy šly nad branku. Ve 28. minutě poslal prudký centr před branku Honza Boček a Ondřej Zeman si srazil míč do sítě 1:0. Ve 29. minutě dobře zasáhnul Míra Bím proti střele hostí. Ve 36. minutě střílel nad Honza Boček po nahrávce Fandy Klímy. 39. minuta přinesla naši druhou branku, Michal Horák poslal míč do vápna, gólman Kindl chyboval, čehož využil Milan Merva a poslal nás do dvoubrankového vedení, které nám však dlouho nevydrželo a po špatném bránění Jaromíra Boxana ve 42. minutě hosté snížili na 2:1. V samotném závěru první půle ještě pálil nad Fanda Klíma.

Vstup do druhé půle nebyl vůbec podle našich představ, hra byla zbrklá a nepřesná, čehož využili hosté a po sérii našich chyb srovnali po centru z pravé strany a doklepnutím Vojty Šulce do prázdné brány. Ale to už nás chvilku předtím poslal do deseti velice nepřesný hlavní sudí, který po nápovědě, rovněž nepřesného pomezního udělil druhou žlutou Fandovi Klímovi, který v inkriminovaném souboji ani nefauloval. Hosté si od této chvíle vytvořili tlak a naše obrana několikrát musela hasit nebezpečné útoky. Nás naopak brzdil druhý pomezní sudí, který jakýkoli náš rychlý útok vyhodnotil jako ofsajd. V 70. minutě poslal trestný kop Honza Keszeg do náruče brankáře Kindla a v 76. minutě střílel nad Honza Boček. Korunu všemu nasadil hlavní sudí v 83. minutě, kdy opět po veliké iniciativě pomezního, odpískal proti nám penaltu za údajné nastřelení ruky, které se ale bohužel neudálo. Škoda, že takhle atraktivní utkání přijede rozhodovat trio sudích, kteří necitlivě a vědomě rozhodnou o osudu utkání. Divákům děkujeme za podporu po celé utkání.

V neděli 10.9. zajíždíme na Polaban Nymburk, výkop utkání je v 17:00.

Luděk Holub