FK Bohemia PoděbradyDBSK
3:2
so 10. 9. 2022 17:00 @ Poděbrady - UMT, I.A třída skupina B, 6. kolo

"A" - 5. kolo - 10.09.2022 - FK Bohemia Poděbrady - DBSK 3:2 (2:0)

Bez potrestaného Františka Klímy (1 zápas stop) a nemocného Michala Pažouta, áčko zajíždělo do Poděbrad na Bohemii, odčinit prohru v minulém kole.

FK BOHEMIA PODĚBRADY - DBSK 3:2 (2:0)

Branky: 23‘ Ondřej Martínek, 32‘ Jan Kalina, 52‘ Matěj Novák – 50‘ Matěj Falta, 86‘ Jan Keszeg

DBSK: Roman Gereg – Tomáš Šolc, Miroslav Horák (57‘ Ondřej Klíma), Petr Ježek, Aleš Pavliš – Matěj Falta, Michal Horák (K) – Tomáš Honc (37‘ Jakub Kasal), Zdeněk Bělík (46‘ Matouš Novák), Milan Merva (66‘ Jakub Šolc) - Jan Keszeg (87‘ David Boško)

FK Bohemia Poděbrady: Jakub Málek – Jiří Voříšek, David Schulz, Jakub Králík, Tomáš Kubánek, Ondřej Martínek (87‘ Jan Suchánek), Ondřej Hněvsa, Jan Kalina, Jaroslav Hoznauer (76‘ Zumas Orestis), Dominik Havránek, Matěj Novák

Náhradníci: Vojtěch Uher, Ondřej Soukup, Jan Křivský

Bez potrestaného Františka Klímy (1 zápas stop) a nemocného Michala Pažouta, jsme zajížděli do Poděbrad na Bohemii, odčinit prohru v minulém kole.

Od úvodu se zdálo, že domácí nebudou tak nebezpeční, jak napovídal výsledek z minulého kola, kdy dali Čáslavi 8 branek. My drželi míč a hrálo se většinou na polovině Poděbrad. Ve třetí minutě hlavičkoval po rohu Zdeňka Bělíka vedle Mirek Horák, po dalším rohu Zdeňka Bělíka hlavičkoval do náruče gólmana Honza Keszeg. Ve 13. minutě nedosáhl na přihrávku Tomáše Honce před branku Honza Keszeg. Branka do sítě domácích byla na spadnutí, ale další střela Honzi Keszega a trestný kop Michala Horáka šly nad branku. Ve 23. minutě poslal domácí brankář dlouhý nákop, jeden ze záložníků míč prodloužil na naběhnutého volného Ondřeje Martínka, proti kterému vyrazil Roman Gereg a ještě ho stíhal Petr Ježek, ale domácí hráč i přesto otevřel skóre 1:0. Ve 32. minutě zahráli domácí podobnou situaci, Petr Ježek ale unikajícího útočníka fauloval před pokutovým územím, dostal červenou kartu a z následného trestného kopu jsme inkasovali druhou branku. Ve 37. minutě musel pro svalové zranění střídat Tomáš Honc a na kraji zálohy ho nahradil Kuba Kasal. V závěru první půle střílel na branku Honza Keszeg, ale domácí gólman střelu vyrazil na roh.

O přestávce také pro svalové zranění musel odstoupit Zdeněk Bělík, nahradil ho Matouš Novák a do středu se posunul Milan Merva. Domácí začali opět dlouhým míčem za obranu, se kterým si výborně poradil Aleš Pavliš. V 50. minutě faulovali poděbradští Honzu Keszega a z trestného kopu krásně do horního růžku skóroval Matěj Falta 2:1. Chvilku poté domácí opět poslali míč dopředu, Mirek Horák neubránil Matěje Nováka, který postupoval sám na Romana Gerega a míč umístil přesně k tyči 1:3. V 56. minutě vyběhl na unikajícího útočníka Roman Gereg, fauloval ho a viděl také červenou kartu. Ze hry šel Mirek Horák a do branky Ondra Klíma. V 65. minutě hlavičkoval po rohu vedle Honza Keszeg, vzápětí zaútočili domácí po levé straně, ale naštěstí střela minula naši branku. V 70. minutě vystihl přihrávku domácích Matouš Novák, poslal míč do leva na Honzu Keszega, dále zůstal v náběhu, naskočil si na centrovaný míč od Honzi a jeho hlavička těsně minula levou tyč. V devíti hráčích jsme byli stále nebezpeční pro domácí branku, a v 86. minutě se nám povedlo snížit. Kuba Šolc centroval, Matouš Novák poslal hlavou míč do břevna a Honza Keszeg ho dopravil do sítě 3:2. V 88. minutě zlikvidoval střelu domácích Ondra Klíma a v závěru utkání šel do útoku a mohl hlavou srovnat skóre. Díky patří všem hráčům, kteří se i v devíti prali na hřišti o zisk bodů. Díky také divákům, kteří cestovali s námi autobusem nebo do Poděbrad přijeli po vlastní ose, za povzbuzování po celé utkání a závěrečné ocenění výkonu našich hráčů v početní nevýhodě.

V sobotu 17.9. hostíme Union Čelákovice, výkop utkání je v 16:30.