Související zápas

Dolnobousovský SK
TK Slovan Lysá n/LDBSK
2:5
ne 25. 9. 2022 16:30 @ Slovan Lysá nad Labem, I.A třída skupina B, 8. kolo
86_20220930_080053.jpg

"A" - 7. kolo - 25.09.2022 - TK Slovan Lysá nad Labem - DBSK 2:5 (2:3)

Náročný týden, kdy v sedmi dnech áčko odehraje tři soutěžní utkání, jsme odstartovali v Lysé.

„A“ – mistrovské utkání – 7. kolo - 25.9.2022

TK SLOVAN LYSÁ n/L - DBSK 2:5 (2:3)

Branky: 25‘ Ondřej Veselý, 33‘ Matěj Brabec (p) – 7‘ Tomáš Honc, 20‘ Matěj Falta, 24‘ Jan Keszeg, 71‘ Zdeněk Bělík, 90+1‘ Jakub Kasal

DBSK: Ondřej Klíma – Tomáš Šolc, Miroslav Horák (76‘ Petr Ježek), František Klíma, Matouš Novák (58‘ Jakub Kasal) – Matěj Falta, Michal Horák (K) – Tomáš Honc (68‘ Jakub Šolc), Zdeněk Bělík, Jan Keszeg (46‘ Aleš Pavliš) – Michal Pažout (80‘ David Boško)

Náhradníci: Martin Sýkora (B)

Slovan Lysá: Václav Rathouský – Jan Kříž (75‘ Miloslav Machka), Patrik Müller, Miroslav Švorba, Aleš Schneiberg, Ondřej Veselý, Lukáš Novák, Matyáš Pokorný (70‘ Ondřej Hanke), Martin Urban, Matěj Brabec (84‘ Stanislav Ježek), Tomáš Kříž

Náhradníci: Tomáš Krušinský

Náročný týden, kdy v sedmi dnech odehrajeme tři soutěžní utkání, jsme odstartovali v Lysé.

Už v téměř plné sestavě, chyběli Milan Merva a Roman Gereg pro zranění, jsme vstoupili do utkání aktivně a již v sedmé minutě nás poslal do vedení Tomáš Honc po nahrávce Zdeňka Bělíka. Vzápětí měl další příležitost Zdeněk Bělík, ale míč mu na nerovném terénu uskočil, další střela Matěje Falty skončila tečována na rohovém kopu. V 10. minutě zahrozili domácí střelou mimo tři tyče. Další branky v domácí síti jsme se dočkali ve 20. minutě, nejprve střílel do gólmana Zdeněk Bělík, poté nadvakrát dostal míč za záda Václava Rathouského Matěj Falta 0:2. Za čtyři minuty lovil domácí brankář marně míč za lajnou po střele Honzi Keszega 0:3. Domácí zápas nezabalili a z následného protiútoku přeloboval Ondru Klímu Ondřej Veselý 1:3. Dramatická tečka za přestřelkou v prvním poločasem přišla po naší špatné rozehrávce a nařízeném pokutovém kopu ve 33. minutě, který proměnil Matěj Brabec 2:3.

Hned na úvod druhé půle mohl skórovat Matěj Falta, ale v nadějné příležitosti minul branku. Snaha přidat další gól byla na našich hráčích znát, ale šance Aleše Pavliše, Zdeňka Bělíka, Michala Pažouta a Tomáše Honce minuly cíl. Dočkali jsme se až v 71. minutě z kopačky Zdeňka Bělíka po nahrávce Michala Pažouta 2:4. V závěru utkání domácí hrozili z rychlých brejků, ale Ondra Klíma byl vždy na správném místě. Konečnou tečku za výsledkem dal v nastaveném čase Kuba Kasal po nahrávce Matěje Falty 2:5. Hráčům patří díky za odmakaný nelehký zápas na těžkém terénu a našim fanouškům, kterých jsme měli jako již tradičně v hledišti více než domácích, za povzbuzování a podporu během celého utkání.

Ve sváteční středu 28.9. hostíme od 16:30 TJ Sokol Býchory.

Luděk Holub