DBSKSK Bakov nad Jizerou
7:2(0:2)
ne 7. 8. 2022 10:00 @ Dolní Bousov, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"A" - Přátelák - 07.08.2022 - DBSK – SK Bakov nad Jizerou 7:2 (0:2)

Generálku před mistrovským utkáním obstaral duel s Bakovem nad Jizerou, hrajícím I.B třídu.

DBSK – SK BAKOV N. J. 7:2 (0:2)

Branky: 49‘, 52‘ Matěj Falta, 58‘ Zdeněk Bělík, 53‘, 70‘, 80‘ David Boško, 77‘ Pavel Skála

Sestava DBSK: Roman Gereg – Aleš Pavliš, František Klíma, Miroslav Horák, Matouš Novák – Matěj Falta (76‘ Pavel Skála), Michal Horák – Jan Keszeg (70‘ Sergej Radčuk), Zdeněk Bělík, David Rejzek (46‘ Martin Kubišta) – Jakub Šolc (46‘ David Boško)

Po naší úvodní převaze a pár šancích, které jsme neproměnili, zaútočili hosté v 10. minutě a po rohu na který Roman Gereg nedosáhl šli do vedení 0:1. Další desetiminutovka se nesla ve stejném duchu jako ta úvodní, šance jsme si vytvořili, ale bez efektu v podobě míče v síti. Hosté na tom byli opačně, ve 21. minutě založili útočnou akci přihrávkou za obranu, kam si naběhl nehlídaný hráč a svoje sólo proměnil 0:2. Do konce první půle jsme se snažili o srovnání skóre, šance na to rozhodně byly, pár jich spálil Honza Keszeg, jeho střely mířily nad branku, ve 38. minutě trefil Michal Horák z trestného kopu tyč.

Obrat nastal hned v úvodu druhého poločasu, ve 49. minutě poslal nahrávku za obranu Zdeněk Bělík na Matěje Faltu a ten snížil na 1:2, o tři minuty později Matěj namířil z hranice pokutového území technickou střelou přesně k tyči a srovnal na 2:2. Minutu nato se poprvé v bousovském dresu a shodou okolností proti svému bývalému týmu trefil David Boško 3:2. V 58. minutě se svým obvyklým způsobem a to lobem z padesáti metrů trefil Zdeněk Bělík 4:2, v 70. minutě přidal svoji druhou branku David Boško 5:2, výtečný vstup do utkání předvedl dorostenec Pavel Skála, první kontakt s míčem měl jen tak na oťuknutí na půlce hřiště odkud si naběhl do vápna na přihrávku od Zdeňka Bělíka, chladnokrevně obešel brankáře a do prázdné branky zvýšil na 6:2. Na konečných 7:2 upravil po centru Matouše Nováka v 80. minutě hlavou David Boško a v prvním startu za DBSK tak zkompletoval svůj hattrick.

V sobotu 13.8. zajíždíme k prvnímu mistrovskému zápasu na SK Slovan Poděbrady, výkop utkání je posunut na 11:15, z původních 10:15.