čt 21. 7. 2022 18:00 @ Dolní Bousov, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"A" - Přátelák - 21.07.2022 - DBSK – SK Jičín 7:2 (4:1)

K prvnímu utkání letní přípravy k nám přicestoval tradiční soupeř SK Jičín.

DBSK – SK JIČÍN 7:2 (4:1)

Branky: 15‘, 29‘, 42‘, 65‘ Zdeněk Bělík, 39‘ František Klíma, 46‘, 49‘ Lukáš Zvěřina

Sestava DBSK: Martin Sýkora – Tomáš Šolc (45‘ Sergej Radčuk), Miroslav Horák, Petr Ježek, Aleš Pavliš (45‘ Jakub Macoun) – Milan Merva (45‘ Lukáš Zvěřina), Matěj Falta – Tomáš Honc (55‘ Matěj Krejčík), Zdeněk Bělík, Jakub Šolc – František Klíma

V úmorném vedru se hrál od úvodu svižný fotbal a hosté šli hned v 15. minutě do vedení, v téže minutě srovnal Zdeněk Bělík po nahrávce Tomáše Honce. Další branku dal opět Zdeněk Bělík ve 29. minutě, když mu šanci připravil Fanda Klíma. Ve 39. minutě si role prohodily a stav byl 3:1. Před koncem první půle zkompletoval hattrick Zdeněk Bělík, míč zatáhl podél pokutového území a levou nohou poslal střelu přesně k tyči 4:1.

Do druhé půle nastoupili dorostenci Lukáš Zvěřina, Kuba Macoun, Sergej Radčuk a Matěj Krejčík. Prvně jmenovaný skóroval hned na začátku poločasu, když dorazil do sítě míč, který předtím hlavičkoval Zdeněk Bělík do břevna. Opět na správném místě stál Lukáš Zvěřina ve 49. minutě, Fanda Klíma vystřelil, hostující brankář míč vyrazil a pro Lukáše nebyl problém skórovat 6:1. Kuriózní branku, v pořadí svojí čtvrtou, dal v 65. minutě Zdeněk Bělík, z vlastní půlky, ze vzdálenosti 60 metrů napřáhl a dalekonosnou střelou překonal brankáře hostí 7:1. Ke konci si hosté vytvořili pár šancí, a v 76. minutě skórovali na 7:2.

V sobotu mělo následovat další přípravné utkání, ale soupeř ze Staré Boleslavi utkání zrušil.