DBSKFK Mladá Boleslav "U17"
3:1(1:0)
st 21. 9. 2022 17:00 @ Dolní Bousov, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"A" - Přátelák - 21.09.2022 - FK Mladá Boleslav "U17" – DBSK 1:3 (0:1)

Původně plánované přátelské utkání s kategorií U17 FKMB, které se mělo uskutečnit na domácím stadionu, bylo díky vytrvalým dešťům a podmáčenému trávníku přesunuto na umělou trávu do Mladé Boleslavi na 9. ZŠ Pastelka.

FKMB U17 - DBSK 1:3 (0:1)

Branky: 8‘, 69‘ František Klíma, 88‘ David Rejzek

Sestava DBSK: Ondřej Klíma (Ondřej Pilař) – Tomáš Šolc, František Klíma, Petr Ježek, Jan Hrdý (Jakub Svoboda) – Miroslav Horák, Michal Horák (Tomáš Novák) – Jan Keszeg (Ondřej Šimek), Lukáš Zvěřina (Pavel Skála), David Rejzek – Michal Pažout

Díky zraněním a pracovním povinnostem museli tým doplnit hráči B týmu a dorostenci. S běhavým boleslavským týmem jsme odehráli kvalitní utkání, ve kterém se o první branku postaral Fanda Klíma, který se vydal z pozice stopera na sólo výlet a křižnou střelou k tyči z rohu brankového území nás poslal do vedení. Boleslavští dorostenci hráli velice dobře kombinačně a hrozili především průnikovými přihrávkami za obranu. Tady ale většinou narazili na zkušeně organizovaný blok nebo byli vystaveni do postavení mimo hru.

Srovnání přišlo v 65. minutě po našem špatném odkopu 1:1. V 69. minutě se prokličkoval do pokutového území Michal Pažout, byl faulován a následnou penaltu proměnil Fanda Klíma 1:2. Domácí chtěli srovnat skóre a více začali centrovat míče před naši branku, po jednom takovém proletěl proletěl míč našim malým vápnem, naštěstí ho nikdo z útočníků netrefil. V 88. minutě zatáhl míč po levé straně Fanda Klíma, poslal prudký centr před branku, kde ho netrefil Tomáš Novák, ale dobíhající David Rejzek už se nemýlil 1:3. Zápas, ve kterém se projevila zkušenost našeho týmu, ale i potenciál našich dorostenců, kteří se výborně popasovali se svými vrstevníky.