Související zápas

Dolnobousovský SK
DBSKFC Lomnice nad Popelkou
5:4((2:2))
st 27. 7. 2022 18:00 @ Dolní Bousov, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"A" - Přátelák - 27.07.2022 - DBSK – FC Lomnice nad Popelkou 5:4 (2:2)

Ve druhém přípravném utkání jsme přivítali FK Lomnice nad Popelkou, tým z krajského přeboru Libereckého kraje.

DBSK – FC LOMNICE 5:4 (2:2)

Branky: 5‘ Tomáš Šolc, 18‘ Zdeněk Bělík, 52‘, 71‘ Michal Pažout, 58‘ Tomáš Honc

Sestava DBSK: Martin Sýkora – Tomáš Šolc, Miroslav Horák, František Klíma, Petr Ježek – Michal Horák, Matěj Falta – Tomáš Honc, Zdeněk Bělík, Milan Merva – František Klíma

Střídali: Michal Pažout, Matouš Novák, Jan Keszeg, Martin Kubišta, David Rejzek, Ondřej Šimek, Sergej Radčuk

Ve druhém přípravném utkání jsme přivítali FK Lomnice nad Popelkou, tým z krajského přeboru Libereckého kraje.

Ve středečním podvečerním utkání, už v sestavě s Michalem Horákem (návrat z Německa), jsme šli do vedení v 5. minutě po hezké akci, kdy po nahrávce Zdeňka Bělíka skóroval Tomáš Šolc. V 18. minutě utekl obraně Tomáš Honc, přihrávkou našel Zdeňka Bělíka a ten lobem překonal gólmana hostí. Lomnice hrála velice nátlakový systém, díky kterému nás donutila ke dvěma chybám, po kterých ve 36. a 41. minutě srovnala skóre.

Do druhého poločasu došlo ke střídání, na hřiště přišel Michal Pažout (projevil zájem vrátit se z Brandýsa zpět) a Matouš Novák, který přestoupil zpět z Jiviny. Prvně jmenovaný hned na úvod druhé půle zúročil přesnou přihrávku Zdeňka Bělíka a gólmanovi nedal šanci 3:2. V 58. minutě utekl po pravé straně Tomáš Honc a s pomocí teče obránce zvýšil na 4:2. Pátou branku přidal opět Michal Pažout v 71. minutě po přihrávce Honzi Keszega. V další fázi se do hry postupně dostali dorostenci, chvíli trvalo, než se srovnali s rozjetým zápasem. Hosté nás dostali pod tlak a dvakrát skórovali, jednou po naší špatné rozehrávce a podruhé krásnou střelou z dálky do vingle. Ke konci utkání už jsme se dostali opět do kombinace a výhru si pohlídali.

V pátek 29.7. nás na domácí půdě od 18:30 čeká rovněž tým z libereckého krajského přeboru FK Sedmihorky.

Holub Luděk