DBSKFK Sedmihorky
3:1(2:1)
pá 29. 7. 2022 18:30 @ Dolní Bousov, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"A" - Přátelák - 29.07.2022 - DBSK – FK Sedmihorky 3:1 (2:1)

Po jednom dni odpočinku jsme v dalším utkání letní přípravy hostili na našem stadionu opět tým z libereckého krajského přeboru FK Sedmihorky.

DBSK – FK SEDMIHORKY 3:1 (2:1)

Branky: 3‘ David Rejzek, 29‘ Miroslav Horák, 87‘ Michal Pažout

Sestava DBSK: Roman Gereg– Tomáš Šolc, František Klíma, Petr Ježek, Milan Merva – Jakub Šolc, Miroslav Horák – Tomáš Honc, Michal Horák, David Rejzek – Lukáš Zvěřina

Střídali: Michal Pažout, Jan Keszeg, Zdeněk Bělík, Matěj Falta, Ondřej Šimek, Sergej Radčuk

Úvodní sestava se musela obejít bez základních opor Zdeňka Bělíka, Matěje Falty a Honzi Keszega z důvodu tréninkových povinností u svých mládežnických klubů, zraněné koleno nepustilo zatím do hry Davida Boška, a tak dostali příležitost od úvodu dorostenci. A hned ve třetí minutě skóroval jeden z nich, David Rejzek, když z levé strany poslal centr směrem na branku a míč zapadl do sítě 1:0. V 5. minutě hlavičkoval Lukáš Zvěřina po rohu nad branku. V 19. minutě zahrozily Sedmihorky, ale dobře zakročil Roman Gereg. Po hezké akci ve 29. minutě, kdy míč putoval přes Tomáše Honce, Zdeňka Bělíka, Michala Pažouta až na Míru Horáka, který přeloboval vyběhnutého gólmana hostí 2:0. Ve 38. minutě mohli skórovat hosté, ale střelu z malého vápna vyrazil nohou dobře postavený David Rejzek. Ke konci první půle mohl dvakrát skórovat Kuba Šolc, ale ani jednou se mu nepovedlo trefit odkrytou branku. Sedmihorky snížily stav na 2:1 ve 44. minutě přesnou střelou k tyči z hranice pokutového území.

Hned v úvodu druhé půle se mohl do listiny střelců zapsat Kuba Šolc, ale po přihrávce Matěje Falty trefil pouze gólmana. Na druhé straně pálily Sedmihorky nad naši branku. V 67. minutě střelu Zdeňka Bělíka vyrazil hostující brankář. O minutu později rozehrál trestný kop Michal Horák přesně na hlavu nabíhajícího Fandy Klímy, který hlavičkoval před branku a dobíhající Míra Horák už neměl prostor usměrnit míč do sítě. V 71. minutě střelu Zdeňka Bělíka vyrazil brankář na roh, chvíli na to nastřelil tyč Michal Pažout, a poté střelu Matěje Falty opět likvidoval gólman. Sedmihorky měli velkou příležitost v 78. minutě, ale hostující útočník sám před Romanem Geregem netrefil branku. Tři minuty před závěrečným hvizdem našel Roman Gereg výkopem od vlastní branky Michala Pažouta, ten obešel dva protihráče a zkušeně poslal míč do sítě 3:1.

V neděl 7.8. hostíme v generálce SK Bakov nad Jizerou, výkop utkání je v 10:00.