ne 5. 11. 2023 14:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 1. kolo

"B" - 1. kolo - 05.11.2023 - DBSK "B" - SK Strašnov 1:0 (0:0)

Branka: 75. Hrušovský

ČK: Ort Petr 77.

Sestava DBSK B: Ort Jakub – Merva Lukáš (K), Bartko Dominik, Holub Luděk, Kynčl Přemysl, Zvěřina Lukáš, Svoboda Ondřej, Svoboda Jakub, Šouta Daniel, Dorotík Jan, Boško David

Náhradníci: Hrušovský Jan, Macek Lukáš, Merva Jan, Verecký Petr, Havel Petr, Ort P.

Poslední domácí utkání podzimu sehrál B tým DBSK proti nevyzpytatelnému celku ze Strašnova. Do utkání jsme vstupovali s jednoznačným cílem vstřelit co nejvíce branek, rozloučit se s domácím publikem výhrou a zabojovat o třetí místo v tabulce po první části sezony. Soupeř nicméně neměl k těmto našim plánům moc pochopení a na těžkém terénu se hrálo velice vyrovnané utkání. Do ofenzivy jsme byli aktivnější, ale jakoby nám směrem ke konci podzimu zvlhnul střelný prach. Nejlepší střelec soutěže Boško se trápí a nikdo není schopen ho nahradit, své šance neproměnil Šouta, Dorotík a ani tečovanou střelou Kynčl. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:0, jelikož největší šanci hostí zastavila tyč a vzápětí Ort.

Do druhé půle jako obvykle přišlo okysličení, Strašnov bránil ze všech sil a vyrážel maximálně do rychlých protiútoků, ale bez vážnějšího ohrožení branky. Ve spalování šancí dále pokračoval Boško a tak se ho snažil nahradit z pozice pravého beka Ondra Svoboda, jehož dvě krásné dalekonosné střely vážně ohrozili branku, nicméně náš tým se ne a ne trefit. Když to nevyšlo ani podruhé v utkání Kynčlovi, vypustili jsme na hřiště Honzu Hrušovského, který byl sotva pár minut na hřišti, když ho skvěle patičkou uvolnil Macek a Honza zpoza vápna vstřelil krásný gól. Trefil se již ve druhém utkání za sebou a jeho trefa nakonec znamenala velice důležité tři body. Nutno dodat, že to byl také náš první zápas sezony s čistým kontem. Jedinou kaňkou zůstává zbytečné vyloučení Orta po dvou žlutých kartách.

Děkujeme všem divákům, kteří v sychravém počasí našli cestu na stadion a podpořili nás.

Poslední utkání podzimu odehrajeme v sobotu 11.11. na hřišti Jabkenic.