ne 21. 8. 2022 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 3. kolo

"B" - 1. kolo - 21.08.2022 - DBSK - FC Slavoj Čistá 4:1 (3:0)

Vstup do mistrovské sezóny zahájilo béčko úspěšně!

DBSK B – FC Slavoj Čista 4:1 (3:0)

Branky: 8. Matouš Novák, 28. Patrik Nosek, 44. Petr Ort, 74. Honza Dorotík

Sestava: Ondra Klíma – Lukáš Merva (45.Dan Šouta), Petr Havel, Matouš Novák, Kuba Svoboda – Luděk Holub (K), Petr Ort (60.Tomáš Novák), Kuba Kasal, Patrik Nosek, Filip Rejzek (60. Honza Dorotík) – Kuba Šolc (75.Honza Hrušovský)

Vstup do mistrovské sezóny jsme zahájili úspěšně! Po několika zdravotních omluvenkách (Aleš Drahota, Míra Polák, Lukáš Zvěřina, Roman Gereg) jsme mužstvo doplnili o nevytížené hráče „A“, nicméně kostra týmu zůstala stejná, jako v přípravě, ale úvodní minuty jsme trochu hledali správné postavení, nicméně postupně jsme se začali dostávat do zápasu. Už v 8. minutě po tlaku Kuby Kasala na bránícího hráče byla odpískána za ruku penalta, kterou s jistotou proměnil Maty Novák – 1:0. Tato branka nás trochu uklidnila a postupně jsme se snažili hrát svoji hru. Je pravdou, že jsme „vyrobili“ i drobné chyby, které ale soupeř nevyužil. V 15. minutě předvedl bravurní zákrok Ondra Klíma, kdy střelu ze střední vzdálenosti, která mířila do šibenice, vytěsnil nad břevno. V 28 minutě předvedl z levé strany důraz a tah na branku Patrik Nosek, kdy obešel tři protihráče a skóroval – 2:0. Ve 34. minutě po rohu a střele z úhlu Matouše Nováka vykopával soupeř míč z brankové čáry. Ve 45. minutě se nám povedl rychlý kontr a předvedli jsme hezkou akci, kdy Filip Rejzek dostal míč do prostoru pravého křídla a rychlý výpad zakončil přesnou přihrávkou na nabíhajícího defenzivního záložníka Petra Orta, který po sprintovém náběhu od vlastní šestnáctky zakončoval do prázdné branky – 3:0 a takto končil i první poločas.

Do druhého dějství jsme nastupovali s předsevzetím držet míč na kopačkách a soupeře nepustit do hry, což se až na několik situací dařilo. V případě potřeby jsme situace řešili rychlým přenesením hry do prostoru na útočníka popř záložníky a takto jsme zaměstnávali obranu soupeře. Je pravdou, že i soupeř, tak jak v prvním poločase si vytvořil příležitosti ke skórování, ale buď svojí nemohoucností anebo jistými zákroky gólmana a obrany gól nedal. V 73. minutě přidal pojistku střídající Honza Dorotík, kdy po přesném pasu od Kuby Šolce utekl obraně a chytře loboval gólmana. Míč nakonec skončil na tyči, ale Honza svým důrazem a sledováním balonu nakonec v podstatě „donesl“ míč do sítě – 4:0. Až v závěru, v 87. minutě, se prosadil i soupeř, kdy po centru se ve vzduchu srazil Ondra Klíma s Matoušem Novákem a balon nečekaně propadl na nepokrytého hráče soupeře, který korigoval na konečný stav 4:1.

Důležitý vstup do soutěže jsme nakonec z pohledu výsledku vyhráli přesvědčivě, ale stále máme herně na čem pracovat. Rád bych poděkoval hráčům za zodpovědný přístup a také divákům, kteří nás v hojném počtu podpořili a na závěr odměnili potleskem…díky.