ne 15. 10. 2023 15:30 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 11. kolo

"B" - 11. kolo - 15.10.2023 - DBSK "B" - TJ Sokol Pěčice "B" 5:2 (2:1)

.

DBSK B – TJ Sokol Pěčice B 5:2 (2:1)

Střelci: 18. a 78. Boško David, 30. Zvěřina Lukáš, 50. Hrdý Jan, 89. Sedláček Josef

Sestava DBSK B: Ort Jakub (46. Pilař Ondřej) – Bartko Dominik, Holub Luděk, Svoboda Jakub, Svoboda Ondřej, Merva Lukáš (K), Kubeček Pavel, Šouta Daniel, Zvěřina Lukáš, Boško David, Rejzek David

Náhradníci: Sedláček Josef, Boško David, Hrušovský Jan, Merva Jan, Polák Miroslav, Hrdý Jan

Po třech porážkách v řadě potřebovala i naše rezerva, stejně jako A team o den předtím, naplno bodovat. Soupeřem nám byla rezerva Pěčic, mladý a běhavý team, který sice přijel pouze s devíti hráči, bohužel na hřišti rozdíl nebyl moc patrný. Jelikož soupeř zvládal bez problémů bránit a ještě vyrážel do rychlých protiútoků, nebylo moc kudy dostat se do vápna soupeře. Když už se to povedlo krásným únikem po křídle, selhal na malém vápně zcela osamocený Bartko.

Z mírné letargie nás vytrhnul až nejlepší střelec soutěže Boško, který proměnil krásný centr Rezjka ve vedoucí gól. I na druhém gólu se podílel skvěle hrající Rejzek, když z rohu našel hlavu zcela volného Zvěřiny a ten zvýšil naše vedení na 2:0. Bohužel jsme si výsledek prvního poločasu sami zkomplikovali, kdy po chybě brankáře Orta snížil soupeř na 1:2 z jeho pohledu. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Na začátku druhé půle jsme ve vytrvalém studeném dešti chtěli co nejdříve utkání rozhodnout, změnili jsme rozestavení a na hřiště šel Hrdý a poprvé v sezoně posila z A teamu, Pepa Sedláček. Že toto složení bude fungovat, ukázali oba hned po pěti minutách, kdy Sedy centroval a Feny z voleje zavěsil míč pod víko. Říká se, že nejmenší koncentrace teamu je z pravidla vždy po vstřeleném gólu, tuto poučku v praxi jsme předvedli hned v zápětí, kdy soupeř ihned po rozehrání a nedorozumění mezi Holubem a Pilařem, snížil opět na rozdíl jedné branky.

Klid na naše kopačky přinesl až opět Boško, který využil výborný roh Sedláčka (který si připsal druhou asistenci v zápase) a zvýšil na 4:2. Na končených 5:2 zvýšil poté již sám Pepa Sedláček, krásnou střelou z dálky a uzavřel skore na konečných 5:2.

Utkání moc krásy nepobralo, nicméně splnilo účel a naše „béčko“ po čase konečně zabralo a bere všechny 3 body. Což ho v průběžném pořadí drží na šestém místě tabulky.

Další kolo nastoupíme opět na domácím hřišti, kdy přivítáme vedoucí team soutěže, rezervu Bakova nad Jizerou.