ne 16. 10. 2022 15:30 @ Chotětov, III. třída muži, 11. kolo

"B" - 11. kolo - 16.10.2022 - TJ Sokol Chotětov "B" - DBSK "B" 4:2 (2:1)

.

TJ Sokol Chotětov: DBSK „B“ 4:2 (2:1)

Branky: 21. Tomáš Novák, 77.Filip Rejzek

Sestava: Jakub Or – Dan Šouta, Luděk Holub (K), Martin Kubišta, Jakub Svoboda (73.Lukáš Hercík) – Petr Havel, Petr Ort (46.Lukáš Oudrnický) – Ondřej Šimek (46.Filip Rejzek), David Boško, Patrik Nosek – Tomáš Novák (46.Jan Hrušovský)

V dalším utkání v Chotětově jsme udělali malé změny na postech, kdy Petr Havel se vysunul do záložní řady a cílem bylo zvýšení kvalitní rozehrávky ve středu pole a větší držení míče do kombinace. Z počátku se nám hra dařila a soupeře jsme drželi na distanc naší branky a naopak se snažili kombinačně se dostávat do šancí. Bohužel, opět nám selhávala finální a předfinální přihrávka postupem poločasu soupeř začal více zlobit. Opět jsme se nevyvarovali chyb v bránění standartek. Již v 10. minutě zahrávali domácí aut do našeho pokutového území. Soupeřův hráč byl obsazen našimi 4 mi hráči, ale přesto z otočky poslal balon na nabíhajícího záložníka, který z bezprostřední blízkosti prostřelil našeho gólmana -1:0. Samozřejmě jsme nesložili zbraně a snažili se využívat kvalit ve středu pole. Zejména aktivní byl David Boško, který taky zařídil krásnou kolmou přihrávkou naše vyrovnání, kdy v 21. minutě našel ve volném prostoru Tomáše Nováka, který se dostal po pasu za obranu a chladnokrevně prostřelil domácího branaře - 1:1. Bohužel o 10. minut později jsme opět inkasovali a opět po standartce-rohu domácích. Balon proletěl kolem našich bránících hráčů a nabíhající soupeř šťastným odrazem dostal domácí do vedení – 2:1 a takto skončil i poločas.

Do druhého poločasu jsme apelovali na větší držení míče, hru po zemi a aktivnější pohyb našich hráčů, což přinášelo svoje ovoce v podobě šancí. Dvakrát pálil David Boško, jednou těsně vedle a jednou skvěle zasáhl domácí golman a střelu do šibenice vytěsnil na roh. Po hezké akci od pravého beka (Dan Šouta), přes Davida Boška se balon dostal k Patriku Noskovi, který trefil tyč…. Velmi aktivní byl i Filip Rejzek, který nastoupil do druhého poločasu a velmi zlobil pravou stranu soupeřovy sestavy. Bohužel náš tlak přerušil gól soupeře, jak jinak než ze standartky. Výborně kopnutý rohový kop v 52. minutě proletěl přímo do branky, bez zásahu obrany a ani golman přes clonící soupeřovi hráče nemohl zasáhnout – 3:1. Tento gól podpořil naši aktivitu, která byla korunována v 77.minutě krásnou souhrou po ose Filip Rejzek, Petr Havel, Filip Rejzek, David Boško, Filip Rejzek, kdy zmiňovaní hráči po sérií narážeček a rychlých předávek dostali Filipa Rejzka do úniku a ten podél gólmana skóroval – 3:2. Když už jsme se nadechovali k závěrečnému náporu a soupeře jednoznačně přehrávali, tak v 85.minutě přišla přísně odpískaná penalta, kterou domácí proměnili – 4:2.

Bohužel jsme opět padli se soupeřem, který nebyl lepším mužstvem. Naším problémem bylo a je bránění standartních situací, ze kterých dostáváme dost gólů a musíme se na tuto činnost zaměřit. Pozitivním signálem byl výkon ve druhém poločase, kdy jsme začali opět hrát naši kombinační hru a uvidíme, jak se příští neděli od 15:30 popasujeme se silným soupeřem z Horek