ne 22. 10. 2023 15:30 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 12. kolo

"B" - 12. kolo - 22.10.2023 - DBSK "B" - Bakov "B" 3:1 (1:0)

DBSK B – Bakov B 3:1 (1:0)

Střelci: 28. Macek Lukáš, 47. Šouta Daniel, 90. Boško David

Sestava DBSK B: Ort Jakub – Novák Matouš, Bartko Dominik, Holub Luděk, Kynčl Přemysl, Zvěřina Lukáš, Svoboda Ondřej, Rejzek David, Šouta Daniel, Macek Lukáš, Boško David

Náhradníci: Hrušovský Jan, Merva Lukáš, Merva Jan, Hrdý Jan, Dorotík Jan

Domácí utkání s vedoucím týmem tabulky se neslo ve znamení mnoha premiér a je nutno podotknout, že vesměs úspěšných. V základní sestavě jsme na kraje obrany postavili mladé pušky a je nutné říci, že oba mladí hráči potvrdili své kvality. Věkem oba ještě dorostenci, avšak jsou velkým příslibem do budoucna v bousovském fotbalu. Ondřej Svoboda je přecejen ostřílenějším hráčem a má už několik zápasů za B tým, ovšem svou premiéru si odbyl Přemysl Kynčl a je nutno podotknout, že na svůj věk se své role zhostil na jedničku a právem si na konci zápasu při svém střídání zasloužil velký potlesk zaplněné hlavní tribuny.

Ale popořádku, Bakov přijel k zápasu s pár změnami v sestavě, způsobenými kartovými tresty za minulý zápas v Čisté, a také absencí několika hráčů. Z toho důvodu se soupeř uchýlil spíše k bránění a vyrážel dopředu jen na ojedinělé brejky, se kterými si po většinu zápasu poradila naše výborně hrající obrana.

Další premiérová věc se stala v 28.minutě, kdy naše „černá perla“ Lukáš Macek vybojoval míč na váhajícím obránci a své sólo proměnil ve svůj první soutěžní gól v dresu DBSK, který také náležitě oslavil. V první půli jsme soupeře pustili jen k jedné střele na branku, se kterou si poradil dobře chytající Ort.

Do druhého poločasu jsme pustili čerstvé síly a po spolupráci Hrdého s Mervou propadl centr na malé vápno k Šoutovi, který konečně prolomil svou střeleckou smůlu. Stav byl dva nula, hru jsme kontrolovali, nicméně začali jsme otevírat pomalu zadní vrátka. Naštěstí dvě tutovky soupeře zlikvidoval Kuba Ort. Namísto toho, abychom zápas v klidu dohráli, vypadla dalekonosná střela Ortovi z ruky, stopeři na pár vteřin zaspali a soupeř v 65. minutě snížil. Na naše kopačky padla nervozita, ale Bakov jsme dál do ničeho nepouštěli, hráli jsme z pevně zajištěné obrany a vyráželi do rychlých brejků. Nakonec jsme využili až ten úplně poslední, kdy se geniálně z dálky trefil nejlepší střelec soutěže Boško, kdy přeloboval krásně golmana hostí a stanovil konečné skore na 3:1.

Druhé domácí vítezství za sebou nás posunulo v tabulce na 5 místo, jsme v dostřelu na třetí místo, které by našemu týmu jistě velice slušelo i na konci podzimní části. K dalšímu utkání vyrážíme již v sobotu 28.10., kdy v tento sváteční den nastoupíme na hřišti SK Židněves, již od 11:00.