so 12. 11. 2022 14:00 @ Jabkenice, III. třída muži, 2. kolo

"B" - 13. kolo - 13.11.2022 - FC Sokol Jabkenice - DBSK "B" 1:4 (1:3)

.

FC Sokol Jabkenice : DBSK „B“ 1:4 (1:3)

Góly: 13. Petr Ort, 44.a 45. Michal Šolc, 66.Jakub Šolc

Sestava DBSK „B“: Jakub Ort – Honza Hrdý, Luděk Holub (K), Petr Havel, Míra Polák – Petr Ort, Pavel Kubeček (76. Tomáš Novák), Petr Vynikal, Patrik Nosek – Michal Šolc, Kuba Šolc 81. (Honza Hrušovský)

Ještě ve čtvrtek před zápasem vinou pracovních povinností, nemoci, a zranění jsme měli v sestavě pouze 7 hráčů. Díky ochotě pomoci se k zápasu dostavili zkušení hráči (Petr Vynikal, Pavel Kubeček, Michal Šolc), kteří neváhali a doplnili kádr a nutno podotknout, že kvalita zmiňovaných hráčů byla notně cítit…. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a drželi balon. Již v 7. minutě posunul míč na levé straně Michal Šolc Patrikovi Noskovi a ten krásnou utaženou střelou donutil domácího gólmana k zázračnému zákroku, když míč vyrazil na roh. Tato standartka se nám však stala osudnou-po rozehrání rohu jsme se neprosadili a soupeř rychlým nákopem se dostal do brejku 2 na 1, který zakončili gólem – 0:1. Tato branka nás nijak nerozhodila a dál jsme hráli svoji hru s držením balonu a ohrožováním soupeřovi svatyně. Již ve 13. minutě jsme kopali volný přímý kop od levé lajny a Míra Polák zahrál nebezpečný centr, Kuba Šolc ve výskoku lízl balon, který se dostal v prostoru penalty k volnému Petrovi Ortovi a ten nekompromisně zavěsil – 1:1. Dále jsme hráli trpělivě a kvalita naší zálohy byla znát a soupeře jsme v podstatě k ničemu nepouštěli mimo jediné situace, kdy šli dva útočníci na našeho gólmane, ale trestuhodně neproměnili za přispění našich vracejících se obránců) V 39. minutě po hezkém centru Petra Havla zakončoval z prudkého náběhu Petr Vynikal nad……Koncem poločasu přišly velké chvíle dua otec a syn Šolcovi. Ve 44. minutě po utekl po pravé lajně Kuba Šolc a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Michala Šolce, který si na vápně míč zpracoval na svoji levačku a nedal brankáři šanci – 1:2. Hned minutu poté, jsme vykombinovali balon u levé lajny kdy Míra Polák prostrčil na Patrika Noska, ten posunul Michalovi Šolcovi, který napřáhl z úhlu cca 28 metrů od brány a neskutečnou střelou do vzdálenější šibenice zvyšoval už na 1:3 a tak se šlo do kabin.

Ve druhém poločase jsme zcela jednoznačně ovládli hřiště a soupeř se velmi často uchyloval k nečisté hře, nicméně vedení 1:3 hrálo v náš prospěch. Navíc si v 66. minutě opět ujala taktovky rodina Šolcova, tentokráte v obráceném pořadí. Po levé lajně utekl Michal a zpětnou přihrávkou našel Kubu na malém vápně, kde i přes dva stopery se Kuba otočil a chytře skóroval k tyči….1:4. Otěže zápasu jsme už nepustili a naši hráči dovedli zápas ke 3 mistrovským bodům, které nám zajistili před zimní pauzou 3. příčku tabulky za suverénním Sportingem a druhou Jivinou, na kterou ale ztrácíme pouze bod. Velká škoda pokažených zápasů doma s SK Židněves nebo s Doubravou….mohlo být v zimě veseleji. Nicméně chci moc poděkovat všem hráčům, kteří se poctivě zapojili do tréninků a zápasů. Odehráli jsme slušný podzim s výrazně omlazeným kádrem, ale jak bylo vidět v posledním zápase, tak ani zkušení matadoři se nezdráhají pomoci dolnobousovskému fotbalu. Všem moc děkuji. Díky patří také divákům, kteří nás jak doma, tak i venku notně povzbuzovali. Věřím, že se nám podaří zimní příprava a do jara nastoupíme opět silnější.