Související zápas

Dolnobousovský SK
SK ŽidněvesDBSK
1:1
so 28. 10. 2023 11:00 @ Židněves, III. třída muži, 13. kolo

"B" - 13. kolo - 28.10.2023 - SK Židněves - DBSK "B" 1:1 (1:0)

.

SK Židněves – DBSK "B" 1:1 (1:0)

Sestava DBSK B: Ort Jakub – Hrdý Jan, Bartko Dominik, Merva Lukáš, Kollátor Martin, Rejzek David, Šouta Daniel, Boček Miroslav, Kubeček Pavel, Macek Lukáš (K), Boško David

Náhradníci: Hrušovský Jan, Merva Jan, Dorotík Jan, Svoboda Ondřej, Ort Petr, Drahota Aleš

K venkovnímu zápasu do Židněvsi zajížděla naše „Benfica“ v netradičním dni i čase, kdy výkop zápasu byl stanoven na sobotní dopoledne. Kvůli kolizi s utkáním A týmu i dorostu jsme tentokráte skládali sestavu čistě z našich zdrojů. Do zbraně byl povolán i Mirek Boček a Martin Kollátor. Vzhledem k posledním zápasům jsme jeli s čistou hlavou a v dobrém rozpoložení. Utkání v Židněvsi bývají náročná, což se ostatně potvrdilo při samotném zápase. Vstoupili jsme do něj dobře, s dvěma bojovnými věžemi na hrotu a s podporou Boška s Kubečkem ze středu zálohy. Téměř po celé trvání první půle jsme měli více ze hry, problémy dělal domácí obraně hlavně dravý a neúnavný Rejzek, který doslova zavařil netradičně na beku hrajícího Pišingera. Z naší převahy jsme si vytvořili i šance, bohužel jsme pokaždé selhali ve finální fázi. Nejhezčí naši akci sehrála osa Boško – Macek – Šouta, kdy posledně jmenovaný byl ve vápně faulován a po poradě s VARem byl nařízen pokutový kop. Míč si postavil nejlepší střelec soutěže Boško, přestože Svobodu v domácí bráně překonal, cestě míče do sítě zastavilo břevno. Jak se nám již několikrát v této sezoně stalo, pravidlo nedáš – dostaneš není opravdu jen klišé a z jediné akce na naší půlce v prvním poločase Židněves vstřelila branku, kdy se trefil bombarďák Michal Korec. Do kabin jsme šli tedy se ztrátou jedné branky.

Jak je již zvykem, do druhé půle jsme prostřídali a vypustili čerstvé síly, oba týmy se začali více soustředit na útok než obranu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Po sérii rohů se nám podařilo vyrovnat, kdy využil zmatku na malém vápně Hrušovský a i on konečně prolomil své střelecké trápení. Během zbytku utkání měli šance oba týmy, za nás mohl otočit vedení na naši stranu Dorotík, Boško či v závěru opět Hrušovský, na druhou stranu jsme v poslední minutě museli bránit nebezpečnou standartku v podání Korce. A tak se nám udála první remíza v sezoně, z našeho pohledu jsme tři body ztratili, ale bohužel jen tím, že jsme zklamali v koncovce.

Náš cíl pro podzimní část je jasný, dostat se na třetí místo a být na dostřel prvním dvěma, k čemuž nám stačí jediné, a to, vyhrát zbývající dvě utkání.

Další utkání nás čeká v neděli 5.11.,kdy v posledním domácím zápase podzimu přivítáme SK Strašnov, tímto zveme všechny diváky na stadion, abychom se mohli hezkým výkonem a výsledkem rozloučit a poděkovat za jejich přízeň v první části soutěže.

Zehnal Dalibor