čt 6. 6. 2024 17:30 @ Horky nad Jizerou, III. třída muži, 16. kolo

"B" - 16. kolo - 06.06.2024 - FC Horky "B" - DBSK "B" 3:1 (1:1)

Horky B – DBSK B 3:1 (1:1)

Střelci: 40. Šimek

Sestava: Macek – Svoboda O., Novák M., Zehnal, Zvěřina – Dostál, Vynikal, Kubeček, Hrušovský – Merva L., Verecký

Náhradníci: Šimek, Stránský, Karn, Novotný

Zápas, který byl odložený kvůli nezpůsobilému terénu jsme odehráli ve čtvrtek 6.6. v Horkách. Díky mnoha absencím dostali šanci mladí hráči a je nutno říci, že vzhledem k podmínkám i náročnému soupeři se s tím popasovali velice dobře. Dvojice útočníků zatápěla naší obraně dlouhými náběhy za obranu a z jednoho takového protiútoku se i prosadili hned v úvodu zápasu. Nám se i přes dobrou mezihru na středu hřiště nedařilo prosadit se vepředu a podržet tam balon. Dozadu se na nás valily útoky a jen díky štěstí nezvýšil na 2:0 Váňa, který si krásně přehodil vyběhnutého Macka, ale bohužel pro něj i bránu.

Ve třicáté minutě jsme vystřídali hned čtveřici hráčů a naše hra se značně, i díky čerstvým silám ve velkém dusnu, zlepšila hlavně směrem dopředu, kdy skvělou práci odváděl Michal Stránský. Díky této zvýšené aktivitě jsme se dostali do zakončení a díky naší první střele na bránu v prvním poločase srovnal krásně po individuální akci dorostenec Ondra Šimek.

Nadějný stav jsme chtěli využít ve druhé půli a po dlouhé době jsme chtěli získat body. Nicméně opak byl pravdou, kdy našich chyb vzadu dokázal dvakrát využít nejlepší hráč domácích Váňa. Kaňkou utkání byla trestuhodně neodpískaná penalta na Stránského deset minut před koncem a také zranění Matouše Nováka. Na druhou stranu je potřeba vyzdvihnout přínos všech 3 dorostenců, Dostál, Šimek i Karn prokázali, že máme na čem do budoucna stavět.

Poslední domácí utkání nás čeká v neděli 9.6. od 17:00 proti Jabkenicím.