so 10. 6. 2023 17:00 @ Čistá, III. třída muži, 16. kolo

"B" - 16. kolo - 10.06.2023 - FK Slavoj Čistá - DBSK "B" 5:1 (2:0)

.

FK Slavoj Čistá – DBSK ´B´ 5:1 (2:0)

Branky: 30. Kamberov, 45. Procházka, 49. Kamberov, 84. Beev, 90 Hlaváč – 77.Dorotík (pen)

Pilař Ondřej – Holub (65. Hrušovský) , Bartko (60. Merva), Havel, Svoboda O., Svoboda J., Ort P., Kubeček, Nosek (81. Zehnal) , Boško, Dorotík (K)

Předposlední utkání sezony jsme odehráli na půdě zachraňující se Čisté. Bohužel díky kolizi s utkáním A teamu a také velké řadě omluvenek hráčů B teamu i dorostu jsme cestovali pouze ve 13-ti lidech a s trenérem připraveným nastoupit, navzdory zdravotním problémům, kdyby bylo takzvaně nejhůř. Prvních dvacet minut utkání jsme byli lepším teamem, nicméně malé rozměry hřiště nám dlouhodobě nevyhovují, což už jsme se přesvědčili například na Jivině. Dlouhé míče za obranu často končili za autovou čarou, soupeř navíc velice dobře eliminoval naší mezihru a v prvním poločase prakticky vymazali Davida Boška a jeho nápaditost nám hodně chyběla. V první poločase jsme ohrozili branku soupeře jen jednou. Jak už to tak bývá, soupeř se chytil první povedenou akcí kdy nám po rohu dal branku hlavou nejmenší hráč na hřišti Kamberov. Když už se chýlil konec prvního poločasu, dokázal soupeř v poslední akci dát na dva nula. O poločase jsme chtěli vsadit na Csaplárovu past, přeskupili rozestavení a chtěli jsme co nejdříve snížit a trochu domácí znervóznět. Bohužel se stal pravý opak, z prvního útoku druhého poločasu vstřelil svou druhou branku Kamberov a bylo prakticky po zápase. Vzápětí na to musel pro únavu střídat Bartko a nedlouho na to kvůli tříslu i Holub a tak nám na lavičce zbyl pouze trenér, který půl roku nehrál fotbal a jeho nasazení bylo opravdu jen teoretické. Snížit mohl v 60-té minutě Dorotík, ale jeho lob skončil bohužel nejen za brankářem, ale i za bránou. 15 minut před koncem zahráli domácí ve vápně rukou a náš nejlepší střelec Jan Dorotík snížil na 1:3. V 81. minutě bohužel došlo na nejhorší, kdy ze hřiště odkulhal Nosek a museli jsme nasadit Dalibora Zehnal, avšak to bylo spíše jen abychom nedohrávali v 10 lidech. V posledních minutách jsme ještě dvakrát inkasovali po dvou krásných akcích domácích, kteří oslavili zcela zasloužené vítězství 5:1 a záchranu v soutěži. Poslední utkání nás čeká v neděli 18.6. kdy odehrajeme utkání ve 12:00 na hřišti sestupujícího Mukařova.