DBSKTJ Sokol Struhy
1:2
ne 26. 3. 2023 15:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 17. kolo

"B" - 17. kolo - 26.03.2023 - DBSK - TJ Sokol Struhy 1:2 (0:1)

V prvním mistrovském utkání béčko nastoupilo za slunečného počasí na domácím hřišti.

DBSK – TJ Sokol Struhy 1:2 (0:1)

Branky: 64. Kubeček – 16. Šíma, 60. Hlinovský

DBSK – Stránský – Holub (K), Bíšek, Hrdý, Svoboda O. (60. Bartko) – Šouta (60. Verecký ) , Kubeček, Havel, Ort P. – Šolc (60. Hrušovský), Dorotík (18. Nosek)

Další náhradníci: J.Ort (Brankář), Lukáš Hercík

V prvním mistrovském utkání jsme nastoupili za slunečného počasí na domácím hřišti. Po změně na postu trenéra, kdy Michala Bažanta (z důvodu pracovního vytížení) vystřídal Dalibor Zehnal jsme plni očekávání a prakticky v plné sestavě, čelili soupeři TJ Sokol Struhy. Z kádru chyběli pro zranění jen Merva, Novák a Polák, všechny opory se jinak dostavili v plné síle a nás všechny zajímalo, v jaké formě vstupujeme do jarní sezony.

Po úvodním oťukávání se do první akce hned v 5-té minutě dostal soupeř, ale skvěle zasáhl Stránský. Dopředu jsme do začátku nebyli příliš aktivní a když už se to povedlo, selhali jsme ve finální fázi. Soupeř naopak přijel pozorně bránit, což se mu dařilo hlavně díky výbornému výkonu kapitána Radka Kopeckého a spoléhal se jen na rychlé protiútoky. Jeden takový se mu nakonec i povedl a v 16-té minutě šel do vedení. Dvě minuty na to se na polovině hřiště srazili hlavami náš útočník Jan Dorotík s obráncem soupeře tak nešťastně, že byl nucen střídat a hned pokračoval na pohotovost (dle pozdějšího vyšetření se bohužel potvrdila nutnost operace a Jan Dorotík bude našemu teamu několik týdnů chybět). Obraz hry první půle se postupem času stal dobýváním jedné branky, našich akcí, střel, rohů i standardních situací neustále přibývalo, avšak koření fotbalu, což jsou především branky, stále nepřicházelo. Několik slibných šancí jsme zazdili špatnou finální přihrávkou, případně jako Patrik Nosek trefili pouze tyč. A tak jsme do druhého poločasu šli s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a 4-4-2 jsme šli do rizika 3-4-3 ve snaze vyvinout větší tlak na perfektně fungující obranu soupeře. Riziko se nám nakonec nevyplatilo jen jednou a to v 60-té minutě, kdy nám utekla hned dvojice hráčů soupeře, překonala offsidovou past a zvýšili skóre na 2:0 ve svůj prospěch. V tuto chvíli jsme se rozhodli vystřídat hned trojici hráčů a ještě více oživit naše útočné snahy. Toto střídání se ukázalo jako správná cesta a směrem na soupeře se začal valit jeden útok za druhým, střely Bíška, Vereckého ani Havla svůj cíl však nenašly, ujala se pouze krásná kombinace našeho kapitána s Pavlem Kubečkem z trestného kopu, což bohužel k prvním jarním bodům nevedlo. Dle ohlasu z tribun od fanoušků máme však zvednout hlavy vzhůru, předvedená hra prý slibuje do budoucna lepší výsledky a pokud zvýšíme produktivitu, můžeme se dočkat velice zajímavých výsledků i zápasů.

Další utkání sehrajeme v neděli 2.4. na hřišti SK Jizera Předměřice od 16:30.