so 23. 4. 2022 17:00 @ Zdětín, OP muži, 18. kolo

"B" - 18. kolo - 23.04.2022 - FK Zdětín "A" - DBSK "B" 2:2 (1:1)

K velmi důležitému zápasu odjížděl "B" tým do Zdětína s absencemi.

“B” - mistrovské utkání - 18.kolo-23.4.2022
FK Zdětín ”A”- DBSK “B” 2:2 (1:1)
Branky: 15.Polák Miroslav, 86.Havel Petr
Sestava DBSK “B”: Stránský Michal-Merva Lukáš (46. Kollátor Martin), Bíšek Vladimír, Drahota Aleš, Holub Luděk ml.-Šolc Michal (C), Kverka Jakub, Havel Petr ml., Polák Miroslav-Dorotík Jan (90.Hrušovský Jan), Rejzek Filip

K velmi důležitému zápasu jsme odjížděli do Zdětína s absencemi

vynucenými zraněním (Tomáš Šolc, Dan Šouta), ale i bez Pavla Kubečka, který za dvě žluté v minulém zápase dostal stopku na jeden soutěžní zápas. Naopak jsme už mohli do hry zapojit Míru Poláka, který se vrací po zranění. Z výše uvedených důvodů jsme museli trochu improvizovat v sestavě, nicméně jsme chtěli navázat na naše zlepšující se výkony. Zdětín v zimě posílil a jeho jarní výsledky mají vzestupnou tendenci tak, jako u našeho mužstva a dal se očekávat vyrovnaný duel.

Zápas samotný tento předpoklad naplnil beze zbytku. Obecně se hrál oboustraně velmi tvrdý, ale férový zápas. První poločas nám komplikoval hru poměrně silný protivítr, ale naše mužstvo předvádělo dobrý výkon, který jsme korunovali akcí v 15. minutě, kdy záložní řada vysunula do volného prostoru útočníky a po centru z levé strany se po zpětné přihrávce dostal míč k Mírovi Polákovi, který rychlou akci doplňoval z pozice pravého záložníka a ten, zcela osamocen z rohu velkého vápna skvělou střelou levou nohou obstřelil domácího gólmana. Domácí následně přidali a po našem nedůrazu při odvracení standartní situace se prosadil v 29 minutě náš bývalý hráč Adam Donát-jak jinak, než hlavou…

Do druhého poločasu obě mužstva nastoupily s cílem strhnout vítězství na svoji stranu. V první částí druhého poločasu jsme byli lepším manšaftem a další rychlé akce jsme mohli vstřelit branku, kdy zcela osamocený Honza Dorotík netrefil hlavou zcela odkrytou bránu…ve druhé části druhého poločasu byli zase aktivnější domácí a nám se nedařilo udržet balón na našich kopačkách a tím se tlak na naše zadní řady zvyšoval a domácí, po rychlém brejku středem, vsítili v 83.minutě vedoucí gól. Tato situace zase zvýšila aktivitu na naši straně a po individuální akci a překrásné technické střele z 25 metrů, překonal v 86. minutě domácího golmana Petr Havel. V závěru jsme ještě přečkali několik nebezpečných standartních situací domácích, kdy nejnebezpečnější byla tyč naší brány v 90. minutě. Remíza je v dané chvíli pro nás cenná s ohledem na prohry našich nejbližších soupeřů, ale zejména proto, že jsme potvrdili stoupající formu a schopnost vstřelit branky. Taktéž jsme předvedli fyzickou odolnost, kdy jsme se dokázali vyrovnat s tvrdou hrou soupeře a sami jsme dokázali rozdat…

Dalším naším zápasem, jak jinak než důležitým, je souboj s Kněžmostem. Výkop je v neděli, 1.5.,v 17:00 na domácím hřišti.