ne 9. 4. 2023 16:30 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 19. kolo

"B" - 19. kolo - 09.04.2023 - DBSK "B" - SK Ledce 3:4 (2:3)

V dalším mistrovském zápase na domácím hřišti béčko přivítalo soupeře z Ledců.

DBSK – SK Ledce 3:4 (2:3)

Branky: 15. Stejskal, 22. Kubeček, 59. Šolc – 5.,8. a 56 Chupryna, 43. Získal

DBSK – Ort J. – Holub (K), Svoboda O., Hercík (46. Merva) – Svoboda J. (46. Novák) Stejskal (84. Stránský), Kubeček (84. Hrušovský) , Havel, Verecký (61. Polák)– Šolc, Nosek

V dalším mistrovském zápase na domácím hřišti jsem přivítali soupeře z Ledců. Se změnou na postu brankáře, kdy dostal šanci poprvé na jaře Kuba Ort a s útočnějším rozestavením 3:4:3 jsme chtěli soupeře hned od začátku přitlačit na jeho polovině. Nicméně než jsme se pořádně rozkoukali tak jsme v osmé minutě prohrávali o dvě branky, kdy obě vstřelil hostující Chupryna. První po chybě Kuby Orta a druhou brankou nádhernou střelou do šibenice. Soupeř, ač dorazil pouze s 11 hráči, byl více než vyrovnaným protivníkem. Naštěstí pro nás se nám brzy podařilo náskok soupeře stáhnout, kdy se po individuální akci nadvakrát prosadil Stejskal. O 7 minut později to bylo ještě veselejší, jelikož krásný centr z přímého kopu z kopačky Kuby Šolce zakončil přesnou hlavou Pavel Kubeček. A tak se ve 22. minutě začínalo od nuly. Po zbytek poločasu jsme ovšem namísto nastartování k obratu ubrali na plynu a přizpůsobili jsme se soupeři v aktivitě i nasazení. Tuto naší neaktivitu nakonec dokázal soupeř využít a gólem do šatny šel opět do vedení 3:2.

Do druhého poločasu jsme udělali 2 změny abychom oživili naši hru. Prvních 10 minut byla okopávaná z obou stran, aby z ojedinělé akce zvýšil opět soupeř, kdy se potřetí v zápase prosadil Chupryna. Od této chvíle ale na hřišti už hrálo jen jedno mužstvo, soupeř se zatáhl a začal bránit příznivý výsledek. Snížit se nám podařilo již v 59.minutě, kdy se krásně trefil Kuba Šolc a měli jsme půl hodinu na dobývání branky soupeře. Další výhodu nám poskytnul hostující Blažek, který se nechal v 65. minutě hloupě vyloučit. Přes místy až obrovský tlak a urputně bránícího soupeře jsme ale opět na jaře zklamali v tom nejdůležitějším a tím je proměňování brankových příležitostí. Ač jsme si jich vypracovali více než dost, do branky jsme balón dotlačit nedokázali a tak jsme i třetí utkání v jarní části sezony prohráli, tentokráte 3:4.

Vzhledem k tomu, že první tři utkání jsme odehráli se soupeři ze spodní poloviny tabulky, bude náš další zápas na hřišti SK Jivina (v tabulce na druhém místě) opravdu křest ohněm. Hrajeme venku v neděli 16.4. v 16:30.