Související zápas

Dolnobousovský SK
TJ Sokol JabkeniceDBSK
2:1
so 11. 11. 2023 14:00 @ Jabkenice, III. třída muži, 2. kolo

"B" - 2. kolo - 11.11.2023 - TJ Sokol Jabkenice - DBSK "B" 2:1 (0:0)

.

TJ Sokol Jabkenice - DBSK B 2:1 (0:0) 

Branka: 89. Zehnal Dalibor

Sestava DBSK B: Ort Jakub – Bartko Dominik, Holub Luděk, Zvěřina Lukáš, Kynčl Přemysl, Svoboda Jakub, Havel Petr, Hrdý Jan, Boško David, Svoboda Ondřej, Verecký Petr

Náhradníci: Hrušovský Jan, Novotný Michal, Merva Jan, Stránský Michal, Zehnal Dalibor

K poslednímu utkání v podzimní části sezony jsme vyrazili do Jabkenic. V sychravém počasí a mnoha omluvenkami jsme chtěli ukončit podzim ziskem tří bodů. V prvním poločase se opět ukázala naše slabina druhé půlky soutěže a tím je stále a znovu slabá koncovka. Kolik šancí a finálních přihrávek jsme ztratili špatným nebo nekvalitním řešením, to je skoro na knihu. Domácí se dostali ke třem střelám, ale žádná neměla gólové parametry. Na stále se zhoršujícím terénu a za trvalého deště navíc vázla i kombinace a tak se šlo do kabin za stavu nula nula.

Druhá půle začala přesně opačně než ta první, domácí nás hned zatlačili a bohužel tečovaná střela z dálky zapadla za jinak dobře chytajícího Orta přesně do šibenice. Nedlouho poté se domácí radovali podruhé, kdy úspěšně napadali naši rozehrávku, a Orta prostřelil křižnou střelou útočník domácích. Šancí jsme měli méně, nakopávali jsme balony, neujal se ani přímý volný kop v podání Boška ani další náznaky šancí. Do hry jsme postupně pustili celou lavičku, ale dopředu to byly spíše jen náznaky, případně jsme netrefili zařízení. V poslední minutě fauloval domácí brankář ve vápně Hrušovského a kopala se penalta, tu dostal za úkol proměnit Dalibor Zehnal a zapsal se tak poprvé mezi střelce v dresu DBSK. Následný tlak již k větším akcím nevedl a tak jsme jeli na rozlučku s podzimem lehce rozladění ze ztráty tří bodů.

Nyní nás čeká pauza a poté dlouhá zimní příprava, ve které se chceme zaměřit na zlepšení koncovky a na jaře zaútočit na pozice zajišťující postup do vyšší soutěže. Děkujeme všem fanouškům za jejich přízeň a na jaře se budeme opět těšit na shledanou.

Dalibor Zehnal